Про харчування вагітних

Про харчування вагітних

Кожній майбутній мамі відомо, що правильне харчування під час вагітності — необхідна умова для нормального розвитку дитини. Помилки в раціоні вагітної жінки здатні призвести до неприємних наслідків, навіть якщо сьогодні ви не помітили жодного впливу на свій організм. 
Наприклад, доктор Євген Комаровський стверджує, що протягом багатьох тисячоліть наші предки вживали одні і ті продукти. Тобто кожен продукт складається з певних речовин, які перетравлюються ферментами нашої травної системи. При цьому варто звертати увагу на те, до яких речовин наш організм схильний генетично, а які є «чужими» для нас. Так, звичні для наших предків продукти — це яблука, крупи, риба, м'ясо тощо. Тоді, як апельсинів, кави та шоколаду наші праотці не бачили в очі. 
Перед тим, як відправити чоловіка до магазину за черговим кілограмом мандаринів, задумайтесь: чи вживала мандарини ваша прапрабабуся? Дехто відповість: «Я їх весь час їм, і нічого поганого зі мною не відбувається». Але це не зовсім так. Справа в тому, що ті продукти, які не були достатньо перетравлені кишечником, пізніше нейтралізуються нашою печінкою. Через таку витривалість та здатність перетравити геть усе дехто називає печінку «переробною машиною». 
Не всі знають, що печінка майбутньої мами і без того потерпає від величезних навантажень: саме вона головний ворог токсикозу, вона нейтралізує виділення плоду. Крім того, неперетравлені часточки незвичних нам харчів перш, ніж нейтралізуватися в печінці, проходять крізь організм вашого малюка та здійснюють на нього певний вплив. Наслідками цього може стати алергія та той чи інший продукт, яким зловживала мама під час вагітності. Отже, якщо ви хочете, щоб ваша дитина могла в майбутньому спокійно вживати шоколадні цукерки та лимони, не треба вживати їх у величезній кількості під час вагітності. Навіть, якщо дуже хочеться. Вагітним жінкам варто уникати таких продуктів, яких не могли їсти їхні прапрабабусі.
Що бажано їсти? 
- Родзинки, курагу, компоти з сухих фруктів. 
- Овочі: зелену цибулю, огірки, картоплю. 
- Ягоди та фрукти (традиційні): абрикоси, яблука, груші, кавуни, виноград, вишні, черешні. 
- Легкий чорний або зелений чай, фруктові та трав’яні чаї. 
- Пюре, соки, морси, приготовані з фруктів та ягід. 
- Молоко та молочні продукти: кефір, йогурт, сир, ряжанку. 
- Нежирну рибу та м'ясо 
 Чого треба уникати?  
- Суниці, полуниці, малини. 
- Різноманітних смаколиків, приготованих з жирних та масляних кремів. 
- Какао та інших продуктів, до складу яких воно входить: шоколаду, шоколадних цукерок, масла тощо. 
- Грибів. 
- Жирних продуктів, бульйонів. 
- Цитрусових. 
- Кави. 
- Консервів. 
- Занадто солоних, гострих та кислих продуктів. 
- Гороху. 
-Свіжих продуктів, що містять дріжджі. 
 На що звернути увагу при купівлі продуктів? 
Вкрай важливим критерієм є безпека харчування. Тому ковбасу варто замінити на якісне м'ясо, а при виборі яблук в супермаркеті не беріть найкрасивіші та найбільші. Цілком ймовірно, що для надання йому привабливого вигляду виробник використав сучасні надбання хімічної науки, які, м’яко говорячи, не принесуть користі вашому малюкові. М’ясний рулет, ціна якого вдвічі нижча за кілограм м’яса, як і кефір з терміном зберігання півроку, теж оминаємо. 
Крім того:  
- Недоїсти завжди краще, ніж переїсти. 
- Печене, парене і варене краще, ніж копчене або смажене. 
- Якщо ви не знаєте, чи можна вам вживати той чи інший продукт, краще не експериментуйте. 
- Не слід багато їсти перед сном. 
- Сонливість може бути наслідком нестачі солодкого. 
- Якщо вам дуже хочеться крейди — можна гризти. Але краще замінити її на спеціальні вітаміни, які вам призначить лікар. 
- Скільки пити? Якщо ви нормально себе почуваєте, це означає, що ви вживаєте достатньо рідини. У випадку виникнення певних складнощів — узгодьте режим вживання рідини з лікарем. 
- Вагітні жінки найчастіше поправляються не через кількість їжі, а через обмеження рухливості. 
- Бажано вживати спеціальні вітамінні комплекси для вагітних. Обов’язково — за призначенням лікаря. 
Відомо, що вживання вітамінів необхідне не стільки дитині, скільки вагітній жінці. Немовля всередині вас знайде все те, що йому потрібно. А того, що залишилось, має вистачити мамі. Тому вживання вітамінів — це турбота, в першу чергу, про маму, а потім — про немовля.
Кількість переглядів: 351
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар