Перший прикорм: з чого розпочати

Перший прикорм: з чого розпочати

Грудне молоко, безперечно, є найкращою їжею для немовлят. Та вже у віці 4-6 місяців організм маленької дитини починає потребувати у додатковому харчуванні, яке має назву – перший прикорм. Нажаль, не всі молоді матусі знають, як правильно вводити прикорм та з чого починати. Воно і не дивно, адже з появою малюка у родині, життя жінки наповнюється задачами по турботі та піклуванню за немовлям, і зовсім не залишається часу навіть на себе, не кажучи вже про здобування знань. Якщо і в Вашій сім’ї зовсім нещодавно з’явилося маленьке чудо і Ви вже замислюєтесь, чим його годувати окрім грудного молока – не переймайтесь. Сьогодні поговоримо саме про перший прикорм та спробуємо дати дійсно дієві поради.

Коли розпочинати прикорм

Дітки, які знаходяться на грудному вигодовуванні, є дуже щасливими, адже мамине молочко – то найкраща їжа перших місяців життя, здатна забезпечити малюка абсолютно усім необхідним. Спеціалісти радять урізноманітнювати раціон таких немовлят з 6 місяців, адже раніше вони у цьому просто не потребують. Якщо ж Ваше чадо з будь-яких причин годується штучно, пробувати перші додаткові ласощі можна вже у 4 місяці. Саме у цьому віці травна система та імунітет кишечника дитини є достатньо сформованими і вже можуть перетравлювати іншу їжу.

Як визначити, що Ваша дитина готова до першого прикорму

Звичайно, вичислити точний день та час початку прикорму неможливо, та і не треба. Кожна матуся може самостійно зрозуміти готовність свого малюка до додаткової їжі за наступними ознаками:

·         вага дитинки стала вдвічі більшою ніж при народженні;

·         маля швидше ніж раніше стає голодним, або частіше просить грудь чи пляшечку із молочною сумішшю;

·         дитя впевнено тримає голівку та може сісти при допомозі дорослого;

·         Ви не плануєте робити щеплення у найближчі дні;

·         немовля не хворіє;

·         дитина цікавиться дорослою їжею, заглядає у тарілки мами і тата.

З чого розпочати

Ще декілька років тому усі були впевнені, що перше, що малюк має спробувати окрім маминого молочка – це сік. Сьогодні така думка вважається неправильною, і лікарі наголошують на тому що в якості першого прикорму повинні виступати пюре та каші. Що з них вибрати – залежить повністю від Вашої дитини. При надлишку ваги та схильності до запорів рекомендується розпочинати з пюре. Якщо ж вага малюка зростає повільно – починайте із поживних та смачних каш.

Які продукти можна обрати

·         Для найперших овочевих пюре рекомендується віддавати перевагу картоплі, броколі, кабачку, цвітній капусті. Починайте з однокомпонентних страв, і якщо реакція організму дитини є нормальною, можна робити змішані пюре.

·         В якості перших каш найкращими будуть: гречана, вівсяна, кукурудзяна або рисова.

·         З молочних продуктів перш за все можна спробувати сир, але тільки в тому разі, якщо у дитини немає непереносимості молочного білка.

·         М’ясні страви рекомендують вводити не раніше ніж у 7 місяців. Віддавайте перевагу магазинним пюре у баночках із курки, індички або кролика, бо в домашніх умовах створити настільки ніжну та дрібнозернисту структуру дуже складно.

·         Що стосується рибних страв, то їх введення варто розпочинати десь у 9-10 місяців, адже риба є дуже сильним алергеном.

·         У віці 7-8 місяців можна пробувати фруктові соки. Та пам’ятайте, що деякі фрукти можуть також викликати алергію, і якщо у Вашої дитини раніше були небажані реакції на будь-які продукти, робіть введення дуже обережно.

Рекомендації щодо введення прикорму

·         Перше і основне правило щодо введення прикорму звучить наступним чином: розпочинати додаткове харчування можна лише за умови гарного самопочуття дитини. Якщо ж малюк захворів, Ви плануєте робити щеплення або щойно його зробили – перший прикорм варто відкласти на декілька днів.

·         Кашки та пюре прийнято давати перед грудним молоком. Починайте з невеликої кількості – для найпершої проби достатньо однієї чайної ложечки (5 грамів). Якщо дитина добре приймає новий продукт, порцію при кожному годуванні можна поступово збільшувати, доходячи до 150 грамів через 2-4 тижня.

·         Найкращий вибір – свіжоприготована їжа. Не варто зберігати залишки у холодильнику на потім, бо навіть невеликий термін зберігання може зіпсувати смак та якість продуктів.

·         Намагайтесь поступово урізноманітнити раціон малюка та не давати один і той же продукт двічі на день. При цьому, не треба вводити водночас декілька нових видів прикорму, бо дитина повинна звикнути до тієї чи іншої їжі на протязі 1-2 тижнів.

·         Пюре та каші давайте у теплому вигляді. Маля у цей час повинне знаходитись у сидячому положенні.

·         Обов’язково слідкуйте за випорожненнями дитини. Якщо із животиком все добре, кількість прикорму можна збільшувати.

·         Бажано отримувати консультацію лікаря перед введенням кожної нової страви у раціон малюка.

Як бачите, нічого складного у введенні прикорму немає. Пам’ятайте, що поступовість та послідовність є головними умовами цього нехитрого заходу. Обов’язково спостерігайте за своїм малюком, помічайте, що йому подобається, а що ні. У разі появи алергічної реакції на той чи інший продукт, неодмінно зверніться до спеціаліста. І не очікуйте, що Ваша дитинка з першої ложечки почне акуратно та вправно їсти. Запасіться терпінням, адже навчити маля їсти із ложки так само складно, як наприклад, навчити сидіти чи ходити. Перший прикорм – це нелегкий етап, який потрібно пройти разом із дитинкою. 

Тож, бажаємо Вам успіхів та міцного здоров’я!

Кількість переглядів: 600
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар