Облаштування дитячої кімнати

Облаштування дитячої кімнати

     Абсолютно всі батьки досить серйозно підходять до питання облаштування дитячої кімнати. І це не дивно, адже їм належить заново вирішити чимало питань, таких як: комфорт, безпека і гігієна, які постають більш гостро з появою в будинку новонародженого. А найперше питання, яке задають собі майбутні батьки: де і як облаштувати дитячу кімнату?
Як оформити дитячий куточок
     Добре, якщо в квартирі або в будинку є кімната, яка підійде для облаштування дитячої. Якщо ж цієї кімнати немає, то доводиться облаштовувати дитячий куточок у вітальні або спальні, де сплять майбутні батьки.
    Організувати дитячий куточок досить просто. Для нього знадобиться дитяче ліжечко, шафка для пелюшок, сорочечок та іншого дитячого одягу, а також столик для сповивання малюка. Розмістити його краще в добре освітленому місці кімнати, подалі від джерел небезпеки, таких як електричні розетки, провід і гострі кути меблів. В місці облаштування дитячого куточка також не повинно бути протягу, при цьому кімната повинна легко провітрюватися.
     Оформити дитячий куточок бажано в пастельних, заспокійливих тонах. А стіни та меблі можна прикрасити наклейками з різними звірятками та героями мультфільмів.
Вимоги до дитячої кімнати
   Якщо ж площа будинку або квартири, дозволяє відразу створити дитячу кімнату, то при її облаштуванні потрібно дотримуватися цілого ряду вимог.
По-перше: ремонт в дитячій кімнаті слід завершити щонайменше за два місяці до появи малюка. Вимога це пред'являється для того, щоб встигли вивітритися запахи фарби, клею, лаків, які можуть спровокувати алергію у дитини. А вибираючи будівельні матеріали і меблі уважно стежте за тим, щоб вони не містили шкідливих домішок, які можуть вплинути на здоров'я та розвиток дитини.
По-друге: слід звернути увагу на вікна, які повинні ізолювати кімнату від протягів, шуму та бруду, проникаючих з вулиці. Одним з найкращих варіантів дитячої кімнати буде той, коли в ній буде встановлено кондиціонер, зволожувач та іонізатор повітря, а також зроблено теплу підлогу, по якій малюк почне повзати. Звичайно, всі ці пристосування та пристрої стояти не дешево, але що не зробиш заради свого малюка.
По-третє: вибирати колірну палітру для кімнати, де буде жити дитина, слід в пастельних, зелених, блакитних, бежевих тонах. Білим кольором не слід захоплюватися. Відмінно підійдуть дитячі шпалери, на яких намальовані кораблики, ведмедики або квіточки, які ваш малюк буде з задоволенням розглядати. Що стосується якості шпалер, то оптимальним варіантом будуть шпалери, що миються, тому що їх можна завжди протерти від малюнків малюка.
Яку вибрати меблі для дитячої кімнати
     Тепер варто наскільки слів сказати про меблі в дитячій кімнаті. Дитяча кімната сама по собі повинна бути просторою, шафи та комоди не повинні захаращувати її. Слід прибрати з дитячої кімнати килими та доріжки, комп'ютер і телевізор.
    Якщо ж немає можливості забрати килим або який-небудь зайвий предмет, то варто бути готовим щодня пилососити та протирати пил з предметів меблів і оргтехніки.
    Дитяче ліжко потрібно поставити в достатньо освітленому місці, подалі від двері та вікна з батареєю. Не зайвим буде повісити на стіні термометр, який допоможе контролювати кімнатну температуру. Обов'язково потрібно встановити світильник-нічник, так як яскраве світло може лякати малюка вночі.
Дитяча безпека вдома
     У дитячій кімнаті не повинно бути відкритих електричних розеток, меблів з гострими кутами, на вікні повинні мати запобіжники від дітей, на випадок, якщо дитина спробує самостійно відкрити вікно.

Кількість переглядів: 1176
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар