Необхідно звернутися до дитячого психолога?

Необхідно звернутися до дитячого психолога?

     Зважитися на візит до дитячого психолога непросто. Багатьом батькам здається, що звернутися за допомогою, – значить визнати себе (як вихователя) невдахою, а це дуже болісно. Психолог представляється їм не просто експертом, а таким собі «правильним» батьком, який обов'язково стане критикувати і засуджувати за помилки. Хоча насправді професіонал цього ніколи не робить. Його завдання – підтримати батьків, допомогти почути дитини, розібратися в тому, що відбувається. Адже у дорослих є досвід тільки їх власного дитинства, часто не самий вдалий, і їм не завжди просто зрозуміти свою дитину.
     Психолог виконує роль перекладача для батьків. Сьогоднішні мами і тата часто настільки занурені у свої робочі проблеми, охоплені турботою про майбутнє, що в них не залишається часу на те, щоб вислухати своїх дітей. Замість цього вони видають готові фрази: «Та що з тобою відбувається?» або «Адже ти вже дорослий!» Як раз тут дитячий психолог може пояснити батькам, що ховається за симптомами, які демонструє їх дитина. І тоді замість запитання психолога «Що я повинен сказати своїй дитині?» виникає інше питання: «Що своєю поведінкою моя дитина прагне сказати мені?»
З якими проблемами звертаються до дитячого психолога та чим він може допомогти і що може зробити для дитини?
     Спектр звернень дуже широкий: це і затримки розвитку, і випередження розвитку. Це складання програм розвитку, взаємини між братами – сестрами, батьками і дітьми, затримки мовного розвитку, дитячі кризи, агресія, гіперактивність, невпевненість у собі, адаптація до дитячого садку та школи, страхи. Та навіть такі проблеми, як привчання до горщика, проблеми з їжею, безпричинні сльози.
У чому відмінність дитячого психолога, від психолога, який працює з дорослими?
      Насамперед, дитячий психолог знає специфіку дитячої поведінки та реагування, знає про те, що з дитиною може не вийти прямого діалогу як з дорослою людиною, що діалог може бути опосередкованим через іграшки, казки, малюнки. Робота з дітьми проводиться в ключі арттерапії, казкотерапії, пісочної або ігрової терапії.
      Дитячі психологи можуть поєднувати в собі і клоуна, і друга, і терапевта. Працювати з дітьми набагато цікавіше та ефективніше, ніж з дорослими, і, в той же час набагато відповідальніше. Діти дуже довіряють психологу важливо не завдати їм шкоди, так як, якщо вони довіряють дорослому, то й вірять усьому, що він з ними робить.
    Перш ніж записати на прийом дитини, має сенс проконсультуватися самому. Поговорити зі спеціалістом, описати симптоми які вас турбують, їх вплив на вас, на сім'ю. Є речі, про які можна говорити тільки зі сторонньою людиною: наприклад, що ця вагітність не була бажаною, що відносини в парі не дуже гарні... Батькам буває дуже важко допомогти своїй дитині, підтримати її, якщо вони самі страждають від почуття провини. Саме тому спочатку варто розібрати свої власні проблеми, щоб потім успішніше виконувати батьківську роль.
     Своєчасне звернення до дитячого психолога не тільки економить час і сили, але і дає можливість батькам знову знайти упевненість. Звільняється ресурс сім'ї для того, що б всім разом пройти непростий етап. Назавжди уходить тривога та смуток. Приходить розуміння, а з ними і радість від спілкування з дитиною.
    Таким чином, підсумовуючи вищевикладене слід зазначити, що не треба соромитись звертатися до дитячого психолога. І якщо ви помітили, що ваша дитини стала капризною або агресивною, що в неї є певні страхи або вона має проблеми спілкування з однолітками, то негайно зверніться до дитячого психолога, і він допоможе вирішите всі питання, а ваша дитина буде почувати себе впевнено в любій ситуації.

Кількість переглядів: 712
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар