Материнство і кар'єра: поєднати «несумісне»

Материнство і кар'єра: поєднати «несумісне»

«Я ж матуся!» - каже моя колега, і рівно в 18.00 тікає з офісу додому, щоб приділити час своїм синам. При цьому вона постійно мучиться докорами сумління з приводу того, що є недостатньо хорошою мамою. Ця жінка не часто буває в офісі, адже більшу частину робочого часу вона проводить у відрядженнях. І, звичайно, телефон вже давно став її другим життям, яке не припиняється навіть на вихідних.

Впевнена, що у кожної з Вас є такі подруги або знайомі. Постійне почуття провини за те, що вони не приділяють своїм дітям достатньо уваги, любові та турботи, заважає їм насолоджуватися щастям материнства та успішною кар'єрою одночасно. Сьогодні я б хотіла дати таким мамам кілька рекомендацій про те, як перестати звинувачувати себе і почати насолоджуватися гармонією. Адже, це така рідкість, коли ти можеш реалізувати себе відразу в двох напрямках: бути мамою і займатися улюбленою справою.

1. Перестаньте намагатися бути ідеальною матір'ю. У психології є таке поняття, як «досить хороша мати». Його автор, британський педіатр і дитячий психоаналітик Д.Віннікотт, стверджує, що для правильного розвитку дитини потрібна саме така мама. Це жінка, яка дає дитині достатньо комфорту, любові та турботи, але має право робити помилки. Саме поряд з такою матір'ю дитина здатна навчитися справлятися з труднощам. Дивлячись на неї, дитя дізнається, що в житті існує маса перешкод, які потрібно долати. Через регулярні, але не надмірні перерви в материнській турботі, дитина розвиває вміння самостійно вирішувати проблеми. Тому заспокойтеся, Ви - «досить хороша мати»!

2. За моїми спостереженнями, основна проблема, з якою стикається мама, що робить кар'єру – невміння відключатися від роботи після повернення додому. Через це навіть ті рідкісні години, які вдається провести поруч з близькими, наповняються робочими проблемами: дзвінками, поштою, розмовами в чатах, постійними думками про те, як пройшов день і що робити завтра. Тому одна із самих важливих навичок для працюючої мами - навчитися залишати роботу на роботі :). Ось кілька способів:

• Перш ніж вийти з офісу, встановіть будильник на той час, коли ви плануєте прийти додому. Його сигнал означатиме, що прийшов час забути про роботу і зайнятися особистим життям. Адже Ви змушуєте себе вранці встати з ліжка? Механізм той самий – підключайте силу волі.
• Навчіться приймати думки про те, що без Вас на роботі нічого не розвалиться: будівля не впаде, клієнти не зникнуть, торгівля не зупиниться. Звичайно, завжди приємно думати про те, що ми э незамінними, а справи, з якими до нас звертаються – тільки важливі та термінові. Та пам'ятайте про одне з найбільш корисних законів в бізнесі – 80% справ, які Ви відкладаєте приблизно на годину, потім вирішуються самі.
• Знайдіть собі хобі. Це кращий спосіб переключити думки на «іншу хвилю». Якщо страждаєте докорами сумління стосовно своїх материнських обов'язків – придумайте спільне хобі для себе і дітей. Наприклад, катайтесь на ковзанах, ходіть у кіно, збирайте разом пазли, займіться кулінарією. Таким чином, Ви і від роботи відпочине, і дітям приділите час.
• Зробіть один з вихідних «Днем без телефону». Запевняю Вас, колеги через деякий час звикнуть і перестануть дзвонити в цей день, а Ви будете насолоджуватися повноцінним вихідним в колі своїх близьких.

3. Нашим дітям в першу чергу потрібні щасливі батьки. Якщо робота приносить Вам задоволення, і Ви щасливі, не дивлячись на втому – діти також це відчувають. І саме з таких батьків їм хочеться брати приклад.

4. Покажіть своїм дітям, що Ви їх любите. Проявляйте увагу і турботу по відношенню до них, і вони пробачать Вам періодичну відсутність. Як це зробити в умовах дефіциту часу?

• Плануйте спілкування з дітьми так само, як робочі завдання. Просто занесіть у свій робочий планувальник час свята у дитячому садочку, похід в кіно або прогулянку в парку. І ставтеся до цих заходів як до важливої зустрічі, яку не можна перенести.

Nesumisne_450x450_1.png
• Дозволяйте собі готову їжу з доставкою додому, якщо Ви відчуваєте, що сил на кухню немає. Поставте в пріоритеті спілкування з дітьми. Тим більше, що вони обов’язково будуть в захваті від такої вечері!
• Пам'ятайте про те, що навіть дорослій людині необхідно не менше 8 обіймів в день. Частіше дивіться в очі своїм малюкам, гладьте їх по голівці, тримайте за руку, обіймайте і посміхайтеся їм. Через тілесний контакт вони відчувають Вашу любов.
• Якщо у вашій родині зростає підліток, достатньо виділити лише 15 хвилин в день на спілкування з дитиною, щоб вона зрозуміла, що Вам цікаве її життя. Вимкніть телевізор та зробіть щось разом, поговоріть про проведений день, поділіться враженнями.

Nesumisne_450x450_2.png
• Прекрасно, якщо у Вашому домі з'явиться традиція вечеряти всією сім'єю - це чудовий час для спілкування і створення теплої родинної атмосфери.
• Вимкніть телефон за півгодини до того, як вкласти дитину спати, і приділіть їй 100% своєї уваги.
• Грайте з дітьми в настільні ігри: і самі відволічетесь від робочих проблем, і дітей порадуєте.

І пам'ятайте - неможливо всидіти на двох стільцях одночасно. Спроби одним оком дивитися за дітьми, а іншим в комп'ютер – стомлюючі і малоефективні. Тому перестаньте думати про роботу, коли Ви вдома, і не переймайтеся докорами сумління на роботі. Розділіть раз і назавжди ці дві функції, та насолоджуйтеся можливістю жити насиченим, успішним, гармонійним життям без шкоди для своїх малюків!

Будьте щасливі!

Кількість переглядів: 1414

Перегинец Ольга Владимировна | 2017-07-24
Нужно иногда отвлекаться от работы и путешествовать с ребёнка и желательно отключив при этом телефон и интернет
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар