Масаж діточок до року

Масаж діточок до року

В світі не існує жодної культури, в якій не було б місця для масажу: його радять і стародавні китайські лікарі, і Гіппократ, і усі, хто якимсь чином був пов’язаний з медициною. Говорять, що масажу стільки ж років, скільки людству. Скоріш за все, вам відомо про те, що класичний масаж буває:

• профілактичний; 

• лікувальний; 

• реанімаційний (масаж серця тощо). 

Це інформація з медичного довідника. Про некласичні види масажу (антицелюлітний, косметологічний та інші) ми говорити не будемо. Лікувальний масаж, наприклад, виконується лише спеціалістами. Але є такі прийоми масажу, котрі повинні знати усі без виключення батьки. Більш того, усім здоровим діткам до одного року обов’язково показаний масаж. Дехто порівнює масаж дітей з любов’ю: безумовно, без нього дитина теж нормально ростиме та розвиватиметься. Але з ним, з і з матусиною любов’ю, все ж краще. 

Справа в тому, що природа не передбачила відрив дитини від матусі одразу ж після народження. І тому, якщо ви не носите немовля на руках впродовж усіх 24 годин на добу, то йому не вистачає фізичного та емоційного контакту з мамою. І тут масаж прийде вам на допомогу, адже ваші активні дії принесуть набагато більше емоцій дитині, аніж просте обіймання. Ці 15 або 20 хвилин активного спілкування допоможуть вам частково повернути дитині той час, коли вас не було поряд. Дехто говорить, що такий матусин або татусевий масаж має більш психологічне значення, ніж медичне. Більш того, такий контакт необхідний не тільки немовляті, але і його матусі. 

 Відомий доктор Комаровський, наприклад, говорить, що якщо знати, як правильно робити масаж дитині до року, то таким масажем можна впливати і на фізичний стан дитини. Наприклад, животик дитинці треба масувати по часовій стрілці а не проти. Це тому, що так розташований кишечник і так ми покращуватимемо процеси травлення. Більш того, якщо правильно зробити масаж немовляти звечора, це значно покращить його сон. А що може бути важливіше для батьків та їхніх дітей, аніж здоровий та спокійний сон? Крім того, лікарі радять робити масаж дітям перед вечірнім купанням, під час відновлення після простудної хвороби і т. д. Не варто робити масаж під час гострого періоду інфекційних захворювань, а от під час відновлення після хвороби масаж спини буде дуже корисним. 

Розпочинати масаж немовляти у вигляді легких поглажувань можна одразу ж, як ви потрапите додому. А от в певній послідовності чергувати поглажування з розминанням можна буде приблизно через два тижні (коли заживе пупкова ранка, і ви почнете купатись у ванночці). 

З якою силою робити масаж дитині? На це питання відповісти досить непросто. Але є одна маленька порада: заплющте очі та легко надавіть вказівним пальцем на своє очне яблуко. Коли ви не відчуватимете дискомфорту — з такою силою можна робити масаж дитині. А коли вам стане неприємно — так само неприємними будуть такі дії і для вашої дитини. Крім того, коли вашому немовляті буде некомфортно, скоріш за все, воно про це сповістить усіх оточуючих. 

Для того, щоб дитинці було приємно, використовуйте спеціальну олію. Вона має бути безпечною, натуральною, без запахів, а ще краще — їстівною. Олію можна замінити дитячою присипкою. Але обережно, щоб вона не потрапила до дихальних шляхів дитини. 

 Що стосується вірогідності того, що мама може нашкодити своїй дитині під час масажу, то лікарі говорять, що вона мінімальна. Перш за все, через те, що будь-який рух, здатний нашкодити, призводить до сильного дискомфорту, котрий неможливо не помітити. Тому найголовніше правило масажу маленької дитини: щоб їй було комфортно та приємно.

Кількість переглядів: 387
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар