Легка адаптація до дитсадка — це просто!

Легка адаптація до дитсадка — це просто!

Легка адаптація до дитсадка — це просто!

З походом до дитсадка у дитини змінюється весь уклад її життя: розпорядок дня, звички в харчуванні, виникає необхідність багато спілкуватися з однолітками (раніше цього не було), довго знаходитися з дорослими людьми, котрі не є родичами (простими словами — з чужими людьми) та тривалий час бути без мами. Тепер дитині треба багато чого робити самій: обслуговувати себе, пояснюватися з іншими дорослими та дітьми і т.д. Словом, з походом до дитсадка на вашу дитину чекає багато змін, котрі можуть стати причиною стресу. Тому вона, перш за все, повинна пройти процес адаптації. Що це таке?

Адаптація — це пристосування організму до умов оточуючого середовища, що змінюються.

Психологи розділяють адаптацію на три ступені:

• легку: коли дитина звикає до нових умов за 2 тижні;

• середню: процес звикання триває від 1 до 1,5 місяців;

• важку: триває довше, ніж 1,5 місяці.

Адаптація протікає важко або середньо тоді, коли ми віддаємо дитину до садочка неготовою. Як же підготуватися до дитсадка, щоб процес адаптації пройшов легко та майже непомітно?

Підготовчий період

Фахівці радять починати готуватися до дитсадка за 2 — 3 місяці до першого візиту. В цей час треба багато розмовляти  з дитиною та розповідати їй про те, що на неї очікує. Але не просто: «Ти підеш до садочка, там буде вихователька та багато діточок. Все буде добре». Цього замало. Дитині треба проговорити все в деталях: як вона прийде, куди складатиме свої речі, як проходитиме її день, де буде мама. Адже всього цього дитина не знає. Говоріть приблизно так:

«Коли дітки приходять до садочка, мама йде на роботу (додому, до магазину тощо). Спочатку вони йдуть до своїх шаф (у кожної дитини є своя шафка) та залишають там свій одяг. Його вони вдягнуть тоді, коли підуть на прогулянку. Потім ти підеш до групи, де буде багато інших діточок, котрих батьки вже привели до садочка. Ми з тобою обнімемось, а потім ти помахаєш мамі ручкою та скажеш: «Бувай». Всі дітки в садочку говорять своїм батькам: «Бувай», і матусі з татусями йдуть на роботу. Але ненадовго. Скоро вони повертаються за своїми дітками і забирають їх додому. Поки ти будеш в садочку, ти будеш гратися з іншими дітками, познайомишся з тітонькою-вихователькою, ходитимеш на горщик, будеш мити ручки в спеціальній маленькій раковині, а потім — сідатимеш за стіл та обідатимеш з іншими дітками…» і так далі. Поясніть своїй дитині найпростішими словами якомога докладніше, що таке дитсадок і що там треба робити.

Знайомство з дитсадком

Дитсадок — це зовсім незнайоме місце для вашої дитини. Тому вам варто заздалегідь познайомитися з ним. Гуляйте разом довкола садочка, роздивляйтесь його, розповідайте дитині, що сюди приходять дітки і залишаються з вихователькою, тут вони гуляють, а матусі з татусями йдуть на роботу. Поговоріть про те, якого садок кольору, як він будувався, який в нього дах. Якщо зможете, підійдіть до вікна, подивіться, що там всередині, розкажіть про все, що ви разом побачили.

Потім зайдіть всередину будівлі (якщо буде така необхідність, про свій оглядовий візит ви можете заздалегідь домовитися з адміністрацією садка). Роздивіться усе всередині, подивіться на музичний та спортивний зал. Якщо домовитесь з вихователями, зайдіть в кінці дня, коли діточок вже забиратимуть та покажіть дитині, яка в неї буде група, шафка і т. д.

Готуємось граючи

Емоційно та психологічно підготуватися до дитсадочка вашій дитині допоможе гра в дитячий садок. Найскладніше, що треба зрозуміти вашій дитині — це те, що мама або тато приведуть її до групи і залишать там до вечора. Щоб цей процес пройшов якомога легше, ви можете його програти заздалегідь.

Наприклад, ви можете збудувати з конструктора (або лялькової хатинки) дитсадок, помістити туди маленькі фігурки людей або тваринок. Це будуть вихователька, дітки, батьки. Програйте все з самого початку: батьки привозять дітей до садочка на автобусах або машинах, ненадовго прощаються з дітками та йдуть. Потім дітки граються, гуляють, обідають, ходять на горщики, а потім за ними приходять і вони йдуть додому.

Можна грати і в «справжній садочок»: коли ви приводите дитину до імпровізованого дитсадка, обнімаєте її, говорите: «Бувай», та йдете ніби за продуктами або на роботу. А потім приходите і забираєте дитину додому. Ви можете також програти якісь ситуації, котрі виникають на прогулянці, під час тихої години і т.д. Такі рольові ігри  допоможуть вашій дитині краще зрозуміти, що буде в садочку і як там треба поводитися, а вам буде легше підготувати її до швидкої адаптації.

Кількість переглядів: 424
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар