Лікуємо коліки у малюків

Лікуємо коліки у малюків

     Кишкові кольки – одна з найпоширеніших та актуальних проблем молодих батьків. Допомогти дитині пережити коліки може турбота та ефективні способи профілактики.

Коли з'являються кольки у новонародженого:
    З'являючись не третьому тижні життя немовляти, коліки зазвичай проходять до 3-4 місяців. Вони не залишають жодних проблем зі здоров'ям дитини, а тільки страшні спогади батьків про безсонних ночах.
    Важливо зрозуміти, що кольки у новонародженого – це не захворювання, а цілком природний етап дорозвитку шлунково-кишкового тракту немовляти.
    Ці три місяці (в багатьох і менше) потрібно просто пережити та виконувати всі рекомендовані педіатрами заходи, які направлені на полегшення стану немовля.

Причини появи колік у немовлят:
Дитина починає відчувати сильний дискомфорт у шлунку із-за підвищеного газоутворення, викликаного:
- не сформованим до кінця шлунково-кишковим трактом, адже дев’ять місяців, поки дитина перебувала в лоні матері, йому практично не доводилося «трудитися»;
- «незрілою» мікрофлорою кишечника (недостатність потрібних для злагодженої роботи кишечника ферментів);
- газом, скопившимся в кишечнику, відходження якого ускладнено.

Симптоми кольок у немовлят:
За наявності характерних ознак можна визначити, що у дитини саме кольки:
- животик жорсткий і напружений;
- дитина притискає ніжки до животика, соває ними – веде себе дуже нервово і неспокійно;
- підвищене газоутворення викликає нападоподібну біль, яка провокує плач малюка;
- коліки у новонароджених виявляються найчастіше в нічний та ранній ранковий час.
Лікування колік у немовлят:
Умовно всі способи позбавлення від кишкових кольок поділяються на два види: профілактичні та допоміжні.

Профілактичні заходи лікування колік:
1. Виключіть з раціону продукти, що викликають підвищене газоутворення. До них належать бобові та борошняні вироби. А свіжі фрукти та овочі рекомендується замінити на варені або тушковані.
2. Правильно прикладайте малюка до грудей. Під час годування деякі дітки неправильно захоплюють груди, в результаті чого разом з молоком у шлунку з’являється і повітря.
3. Вибирайте на пляшечку «правильні» соски зі спеціальною формою і будовою, завдяки яким бульбашки повітря не потрапляють в шлунок із їжею.
4. Після кожного годування малюк повинен відригнути повітря, для цього поносіть його у вертикальному положенні «стовпчиком».
5. Викладайте малюка на животик перед годуванням. Можна підкласти подушечку, щоб малюк трохи звісив ніжки.

Допоміжні заходи лікування колік:
1. «Чарівне» тепло для животика допоможе зняти всі больові відчуття. Найкращим засобом лікування колік у немовлят може стати мамині груди (але підійде і татова теж), на яку дитину потрібно покласти животиком вниз. Грілка або випрасувана гарячою праскою пелюшка теж справляться з цим завданням.
2. Підтягуйте ніжки немовляти до животика та масажуйте його за годинниковою стрілкою. Є ще перевірений дієвий спосіб – заняття на фітболі животиком вниз. Але виключіть подібну активність після годування.
3. Газовідвідна трубка – міра на той випадок, якщо дитині нічого не може допомогти, а кольки не відступають.
4. Аптечні засоби, перед використанням яких обов'язково проконсультуйтеся з педіатром. Надлишок медикаментозних засобів не піде на користь кишечнику немовля. Одне з найбільш ефективних та перевірених багатьма поколіннями коштів – кропова водичка. Купити її можна в аптеці або приготувати самостійно: 1 чайну ложку насіння кропу або фенхеля залити склянкою окропу та настояти півгодини, процідити та остудити. Давати по чайній ложці кілька разів в день.

Кількість переглядів: 1554
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар