Криза 7 років: причини, прояви та що робити батькам

Криза 7 років: причини, прояви та що робити батькам

Кожна з вікових криз у дітей пов’язана з переходом на новий ступінь розвитку. У 7 років ваш малюк дорослішає і переходить до нового соціального статусу школяра, що супроводжується появою нових справ та обов’язків. Найчастіші прояви кризи 7 років — порушення дисципліни та правил поведінки в суспільстві, бажання дитини виглядати дорослішою. Як зрозуміти, що малюк переживає кризу, що з ним відбувається в цей час і що робити батькам? Відповіді шукайте в нашій новій статті.

Прояви кризи

Долаючи емоційні труднощі, в цей час малюк адаптується до нового середовища. Ви можете помічати за ним наступні особливості поведінки:


·         втрата інтересу до улюблених ігор та занять;

·         бажання бути схожим на дорослих;

·         непосидющість;

·         швидка втомлюваність;

·         дратівливість через дрібниці;

·         втрата спонтанності в діях — більша осмисленість.

Що відбувається з дитиною

Вважається, що криза 7 років унікальна через те, що вона виникає не з причин внутрішніх протиріч дитини, що природно виникають в процесі її розвитку, а через суспільні зміни в її житті, пов’язані зі школою.

Психологи стверджують, що саме в цьому віці діти втрачають притаманні їм наївність та безпосередність та починають розуміти своє місце в суспільстві, що таке «добре» та «погано».

В цей час також відбувається підготовка до підліткового віку: відкрита та щира дитина раптово може стати замкнутою та іноді навіть агресивною. Ваш малюк вже починає задумуватись: «А що після цього буде?». І якщо в 3 роки вони із задоволенням стрибають найглибшими калюжами у дворі, то в 7 років дитина вже прораховує наслідки й перед тим, як з’явитися додому, намагатиметься привести до ладу свій вигляд.

Також у цей час відбувається активне спілкування з однолітками, дитина приміряє на себе різні соціальні ролі та все більше пізнає навколишній світ, суспільство. Ігри стають нецікавими, а доросле життя вважається чимось надзвичайно цікавим та поки що таємничим. До речі, зовсім не випадково діти йдуть до школи саме у 6–7 років, адже в цей час вони вже можуть і хочуть вчитись. Тільки одним дітям цікаво письмо, а іншим — читання, малювання чи щось інше.

Що робити батькам

Нова сфера діяльності — навчання, нові друзі та враження допоможуть малюкові подолати кризу. Але надзвичайно важливими є підтримка та любов батьків. Дайте дитині можливість самостійно приймати певні рішення і відповідати за них. Нехай вона помиляється, але ж це її помилки, котрі згодом стануть корисним досвідом!

Намагайтесь не втручатись у справи дитини, якщо вона не попросила. Нехай малюк бачить і відчуває, що ви вірите в нього та його можливість приймати дорослі рішення.

Поясніть малечі, що в певних ситуаціях вона має погоджуватися із загальноприйнятими правилами, поступатися однокласникам чи вчителеві. Але бувають і такі ситуації, коли потрібно відстоювати свою позицію. Покажіть свою підтримку та готовність виступати на її боці.

Найголовніше, що можуть зробити батьки, — перевести негативні прояви кризи в спокійне русло, стати другом для своєї дитини й дати знати, що вони люблять її незважаючи ні на що. Йдіть назустріч, не відповідайте негативом на негатив — і криза мине максимально спокійно!

Бажаємо щасливого дитинства!

Кількість переглядів: 263
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар