Корисні іграшки першого року життя

Корисні іграшки першого року життя

З появою у родині дитини кожна матуся одразу намагається її оточити любов’ю та ласкою, а також починає гадати, які іграшки допоможуть розвивати здібності. Серед сьогоденного розмаїття товарів для діточок можна розгубитися, адже велика їх кількість заважає зрозуміти, які саме іграшки є обов’язково необхідними для всебічного розвитку, а які просто поповнять іграшковий арсенал. Правильно підібрана іграшка сприяє розвитку дитини, тому важливо розуміти, які іграшки необхідно купувати дитині відповідно до її віку.

До 3 місяців

Протягом перших місяців свого життя немовля вже починає фіксувати свій погляд на речах, слідкувати за предметами на певній відстані, прислухатися до звуків. Тому найперша корисна іграшка – це музичний мобіль (мобиле), який рухається по колу з підвісними іграшками. За допомогою цього приладдя дитина вчиться концентрувати погляд на окремому предметі, а музикальний супровід сприяє психоемоційному розвитку. Пізніше, приблизно у віці 4 місяців, малюк вже буде намагатися схопити іграшку, а коли вона опиниться у нього в руках, буде досліджувати її, тим самим розвивати дрібну моторику. Кріпити мобіль необхідно на відстані 40 сантиметрів від обличчя дитини.

Від 3 до 6 місяців

Брязкальце – невід’ємна частина кожного іграшкового арсеналу, бо саме ця іграшка вчить хапати, тримати та перекладати з однієї рученяти в іншу. Перші брязкальця повинні бути легкими, оскільки дитина може впустити їх собі на обличчя. Брязкальця вчать малечу поняттю «дія — наслідок», тобто зачепивши таку іграшку, немовля почує звук. Згодом можна використовувати розвиваючий килимок з дугами, на якому безліч брязкалець, безпечних дзеркалець, м’яких елементів, що сприяють зоровому, слуховому, фізичному розвитку. На такому килимку дитина намагатиметься схопити іграшки, дотягнутися до бажаного об’єкту, тим самим тренувати м’язи. Можливість міняти іграшки місцями, або знімати дуги коли дитина підросте, робить цей килимок багатофункціональним.

М’ячики, м’які кубики, тканинні книжечки навчать малят розрізнювати форми та розміри. Кубики та м’ячі можна кидати, жонглювати ними, будувати щось (звісно, за допомогою дорослого). А малюнки, які зображені на кубиках або в книжках підштовхнуть матусю вигадати невеличку казочку для більш пізнавальної гри.

Іграшки-гризуни будуть у нагоді, коли у дитини почнуть різатися зуби. Найчастіше такі гризунчики мають додаткові елементи, які також сприятимуть пізнавальним процесам.

Щодо тактильного сприйняття, необхідно наголосити, що іграшки мають бути вироблені з різних матеріалів (деревини, пластмаси, м'якої, жорсткої, гладенької тканини та ін.). Такі іграшки навчать розрізняти і визначати текстуру предметів. Різнофактурні іграшки можна зробити власноруч з підручних матеріалів (відрізів тканини, ґудзиків тощо). Однак слід пам’ятати про техніку безпеки, тому всі елементи необхідно надійно кріпити та уникати дуже дрібних деталей.

Від 6 місяців до року

Для дітей віком від 6 місяців стає цікавішою спільна гра з батьками. Малюк стає більш активним, прагне маніпулювати всіма предметами, які трапляються йому. Саме так розвивається логічне мислення. Тому іграшки для цього віку мають задовольняти ці вимоги. Так, наприклад, дитяча пірамідка вчить сприйняттю кольорів та розмірів, сприяє розвитку інтелекту, удосконалює дрібну моторику рук та координацію рухів.

Задля розвитку фантазії дітей бажано купувати іграшки, в яких є безліч пристосувань (наприклад, конструктор). Ще одна цікавинка — сортер, який являє собою ємність з отворами. До кожного отвору додаються відповідні за формою фігурки (геометричні, різні звірятка). Дитина розуміє, що правильно вклавши деталь до відповідного отвору, вона опиниться всередині, можливо навіть заграє музика. Так розвивається логічне мислення. Можна використовувати у грі і окремі фігурки. Без уваги не залишить ваш малюк іграшки на присосках, які кріпляться до дитячого столику.

Після 9 місяців дитина стає ще більшим «дослідником», тому іграшки повинні сприяти оволодінню мовою, ходьбою. Це іграшки-каталки (у вигляді машинок, звіряток), активні ходунки з ігровими панелями, рухома заводна іграшка (або дзиґа), музичні інструменти (барабан, піаніно). Лялька-рукавичка викликає багато позитивних емоцій, а також є добрим помічником для батьків, тому як прохання казкової істоти діти виконують охочіше.

Обираючи іграшки для свого маляти, треба пам’ятати про безпеку. Іграшки не повинні мати гострих кутів, дрібних деталей, звук не повинен бути гучним та різким. Матеріали, з яких вироблено забавинку, повинні бути екологічно безпечними. Краще за все запитувати сертифікат якості товару. Пам’ятайте, що скільки б ви не придбали іграшок, без вашої уваги дитина не зможе всебічно охопити весь багатогранний світ. Тому більше грайте з вашим малюком.

Кількість переглядів: 323
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар