Книжки для дітей

Книжки для дітей

Книжки для дітей від 1 до 6 років 
Знайомство з книгою має розпочинатися від самого народження дитини. Читання — найкращий шлях пізнати довколишній світ, швидко та легко розвинути творчу та інтелектуальну особистість. Однак варто знати: задля того, аби читання приносило якнайбільше користі, варто для кожного віку обирати певні книжки. 
Сьогодні все частіше можна зустріти дітей, котрі в 3 роки вже читають, а в 5 починають писати. Однак все одно деякі батьки хвилюються про те, чи не зашкодить малюкові таке раннє знайомство з книжками та чи не забирають таким чином в нього дитинство?
Спеціалісти говорять, що ні. Крім того, чим раніше, тим краще. Вже з півроку можна розпочинати заняття за спеціальними методиками раннього розвитку дітей. В цей час маля вже багато чого знає та вміє. Крім того, йому ще багато треба дізнатися, тому саме з 6 місяців найкраще починати розвивати маля. 
Книжки для дітей до 1 року 
Від самого народження діти чудово відчувають ритм — музичний або віршований. Тому перше книжкове знайомство можна розпочинати з ритмічних дитячих пісень та віршиків. Дитина ще не розуміє змісту почутого, однак, якщо говорити ритмічно та грайливо, дитинка посміхатиметься. А коли ви починаєте говорити більш серйозною інтонацією, крихітка теж стане серйозною. Таким чином ми формуємо у дитини емоційні відчуття. 
З півроку можна розпочинати знайомитись з іграшковими книжками. Такі ігри сприяють розвитку тактильної пам’яті та дрібної моторики маляти. Немовляті подобається доторкатися до різноманітних предметів, трясти та пробувати їх на язика. Якщо в цей період правильно займатися розвитком дитини, ми активізуємо розвиток мови. 
В цей час можна гратися книжками з картону, тканини або пластику. Повторюючи рухи мами, малюк перегортатиме сторінки, тому бажано, щоб вони були зручними та товстими. Деякі виробники пропонують м’які дитячі книжки, вироблені з тканини, яка при перегортанні сторінок шелестить. Є також книжки зі звуковими ілюстраціями, коли, наприклад, собака при натисканні на зображення гавкає, а кішка — нявчить. Це привертає увагу дитини, і вона з цікавістю гортатиме сторінки такої книжки. Розглядайте разом з крихіткою малюнки, проговорюйте імена героїв та назви персонажів. Таким чином, малюк розвиватиме розуміння мови, зорове сприйняття, моторику. 
До 3 років 
Від 1 до 2 років дитина вивчає нові слова, отримує нові знання, запам’ятовує їх, по-своєму систематизує та зіставляє з відповідними поняттями. В цей час найкраще читати книжки про тварин. Можна взяти прості казки про Колобка або Ріпку, де багато повторів. Нескінченні повторення допоможуть малюкові уявити зміст казки та засвоїти її значення. 
Дитині 3 років під час читання потрібно пояснювати зміст незрозумілих слів та виразів. В цей час маля ставить багато питань, йому все цікаво — тож розповідайте! 
Від 3 до 6 років 
В цей час малюк швидко дорослішає, тому і книжки потрібно обирати більш дорослі. Найкраще для цього віку підійдуть літературні казки — О. Пушкіна, М. Носова, Ш. Перро, П. Бажова, П. Єршова, О. Толстого, І. крилова, О. Волкова, Г. Адерсена, а також народні. Задля того, аби ваша дитина не плуталася, після читання можна запропонувати переказати зміст казки. Таким чином, розвиватиметься логічне мислення та пам'ять.
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар