Книжки для дітей

Книжки для дітей

Книжки для дітей від 1 до 6 років 
Знайомство з книгою має розпочинатися від самого народження дитини. Читання — найкращий шлях пізнати довколишній світ, швидко та легко розвинути творчу та інтелектуальну особистість. Однак варто знати: задля того, аби читання приносило якнайбільше користі, варто для кожного віку обирати певні книжки. 
Сьогодні все частіше можна зустріти дітей, котрі в 3 роки вже читають, а в 5 починають писати. Однак все одно деякі батьки хвилюються про те, чи не зашкодить малюкові таке раннє знайомство з книжками та чи не забирають таким чином в нього дитинство?
Спеціалісти говорять, що ні. Крім того, чим раніше, тим краще. Вже з півроку можна розпочинати заняття за спеціальними методиками раннього розвитку дітей. В цей час маля вже багато чого знає та вміє. Крім того, йому ще багато треба дізнатися, тому саме з 6 місяців найкраще починати розвивати маля. 
Книжки для дітей до 1 року 
Від самого народження діти чудово відчувають ритм — музичний або віршований. Тому перше книжкове знайомство можна розпочинати з ритмічних дитячих пісень та віршиків. Дитина ще не розуміє змісту почутого, однак, якщо говорити ритмічно та грайливо, дитинка посміхатиметься. А коли ви починаєте говорити більш серйозною інтонацією, крихітка теж стане серйозною. Таким чином ми формуємо у дитини емоційні відчуття. 
З півроку можна розпочинати знайомитись з іграшковими книжками. Такі ігри сприяють розвитку тактильної пам’яті та дрібної моторики маляти. Немовляті подобається доторкатися до різноманітних предметів, трясти та пробувати їх на язика. Якщо в цей період правильно займатися розвитком дитини, ми активізуємо розвиток мови. 
В цей час можна гратися книжками з картону, тканини або пластику. Повторюючи рухи мами, малюк перегортатиме сторінки, тому бажано, щоб вони були зручними та товстими. Деякі виробники пропонують м’які дитячі книжки, вироблені з тканини, яка при перегортанні сторінок шелестить. Є також книжки зі звуковими ілюстраціями, коли, наприклад, собака при натисканні на зображення гавкає, а кішка — нявчить. Це привертає увагу дитини, і вона з цікавістю гортатиме сторінки такої книжки. Розглядайте разом з крихіткою малюнки, проговорюйте імена героїв та назви персонажів. Таким чином, малюк розвиватиме розуміння мови, зорове сприйняття, моторику. 
До 3 років 
Від 1 до 2 років дитина вивчає нові слова, отримує нові знання, запам’ятовує їх, по-своєму систематизує та зіставляє з відповідними поняттями. В цей час найкраще читати книжки про тварин. Можна взяти прості казки про Колобка або Ріпку, де багато повторів. Нескінченні повторення допоможуть малюкові уявити зміст казки та засвоїти її значення. 
Дитині 3 років під час читання потрібно пояснювати зміст незрозумілих слів та виразів. В цей час маля ставить багато питань, йому все цікаво — тож розповідайте! 
Від 3 до 6 років 
В цей час малюк швидко дорослішає, тому і книжки потрібно обирати більш дорослі. Найкраще для цього віку підійдуть літературні казки — О. Пушкіна, М. Носова, Ш. Перро, П. Бажова, П. Єршова, О. Толстого, І. крилова, О. Волкова, Г. Адерсена, а також народні. Задля того, аби ваша дитина не плуталася, після читання можна запропонувати переказати зміст казки. Таким чином, розвиватиметься логічне мислення та пам'ять.
Кількість переглядів: 415
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар