Хто такий Святий Миколай?

Хто такий Святий Миколай?

     В ніч на 19 грудня можна почути казковий дзвін срібних дзвіночків. То на санчатах мчить Святий Миколай, щоб дати початок новорічній казці в Україні.
    Культ святого Миколая прийшов на нашу землю разом із християнством. Миколай Дивотворець — не вигаданий персонаж, а реальна людина. Цей християнський святий вважається покровителем дітей, хворих, мандрівників та чесних людей. Він є символом жертовної любові та співчутливого милосердя, бо прикладом свого життя показав, що добро до ближнього завжди повертається добром.
     За часи радянської влади Миколая в Україні замінили Дідом Морозом, оскільки місця святим, яких завжди шанував український народ, в тогочасній культурі не було. Сьогодні Святий Миколай повертається до наших традицій, і тому ми маємо знати, хто він такий і чому заробив особливу шану.
Цікаві факти:
- святий Миколай — це історична особа;
- він живе на небі;
- ховає подаруночки за чемні вчинки не під ялинкою, а під подушкою;
- його вбрання — риза та корона;
- Миколая супроводжує янгол.


Як відзначають свято 19 грудня в Україні?

     Щороку напередодні свята діти пишуть листи та моляться до Святого Миколая, згадують свої добрі та погані вчинки. Слухняні малюки зранку під подушкою завжди знаходять подаруночок від Миколая, а неслухняні — різочку, яка є своєрідним попередженням про те, що треба виправити свою поведінку.
    День Святого Миколая для православних християн є початком передноворічної метушні. Цей день не просто пов'язаний з подарунками — він сповнений дивовижних подій та приємних вражень, які дарують люди один одному.
       Новорічну ялинку на площах українських міст засвічують саме 19 грудня. В цей день організовується багато доброчинних заходів та театралізованих вистав. Відродження таких теплих традицій, як святкування Дня Святого Миколая, на рівні родини — це вагомий внесок в розвиток гармонійних стосунків. Долучаючи своїх малят до казкового свята, ми виховуємо в них шану до культури, людяність та відповідальність за власні вчинки. Запаліть вогник дива в дитячих оченятах, допоможіть здійснити те, про що малюк давно мріяв!        Проведіть родинний вечір за теплою бесідою про добрі вчинки, розкажіть про Святого Миколая або зробіть добру справу для нужденних. Такі справи від щирого серця не залишаються непоміченими.

Відновлення українських традицій

     У кожній країні свій власний новорічний або різдвяний персонаж. Він відображає культуру, звичаї, менталітет та традиції. Відродження в Україні образу Миколая набуває популярності не з проста. Він вижив та пробрався крізь політичні заборони завдяки звичайним селянам, які зберегли свою культуру незважаючи ні на що. Святий Миколай є зразком милосердя та людяності, а саме ці риси притаманні нашому народові: допомагати ближньому — це і є наша українська сутність. Тож нехай до кожного з нас завітає Святий Миколай та надихне на добрі справи!

P.S. Не забудьте подивитися під свою подушку 19 грудня! Можливо, там і на вас чекає подарунок від Миколайчи

ка.
Кількість переглядів: 1502
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар