Харчування під час вагітності

Харчування під час вагітності

Піклування про свого малюка розпочинається не з його народження, а саме з того моменту, коли Ви вперше дізнаєтесь, що вагітні. Щоб розвиток дитинки проходив максимально правильно, майбутній матусі необхідно бути дуже обережною та добре харчуватися, бо саме від цих факторів залежатиме здоров’я не тільки Ваше, але й Вашого немовляти. Що ж це таке – правильне харчування вагітної жінки? Спробуємо з’ясувати в нашій статті.

Вагітність – чудовий, тендітний, цікавий, та при цьому, надзвичайно складний період жіночого життя. Його складність полягає перш за все в тому, що на ніжні плечі майбутньої матусі лягає серйозна відповідальність за життя та здоров’я одразу декількох людей. Відношення жінки при надії до ненародженого малюка є особливим, бо захистити рідну кровинку – то найбільше бажання, сила якого вражає. Саме тому вагітні дівчата понад усе намагаються вести щадний та правильний спосіб життя, слідкувати рекомендаціям спеціалістів щодо харчування та підтримання водного балансу в організмі.

Харчування по триместрам

Розвиток малюка в утробі багато в чому залежить саме від раціону його матусі. Харчування вагітної має бути збалансованим та поживним, вона повинна приймати у достатній кількості корисні та необхідні мікроелементи, завдяки яким і формується організм маляти.

Сьогодні лікарі розділяють увесь термін вагітності на три періоди, які називаються триместри. Як це не дивно, але рекомендації щодо їжі підчас кожного з них суттєво відрізняються, та цьому є достатньо розумні пояснення.

У першому триместрі вага дитини збільшується дуже повільно, однак у цей самий час формуються найважливіші системи організму. Тому раціон майбутньої матусі на ранніх термінах бажано наповнювати продуктами, багатими на мінерали та вітаміни.

Харчування у другому триместрі має бути направлено на підвищене вживання білків, які є будівельним ресурсом для малюка. Приблизно з 4-5 місяця плід починає стрімко зростати, набирає вагу, тож матуся повинна мати достатню кількість необхідного для цього матеріалу.

На пізньому терміні вагітності бажано харчуватись вітамінними продуктами, які гарно сприяють розвитку внутрішніх органів малюка. Не менш важливим є кальцій, адже саме він впливає на ріст кісток та формування нервової системи плоду.

Загальні рекомендації щодо харчування вагітної

·         Найперша та основна порада спеціалістів – не переїдайте. Не дивлячи на це, більша кількість майбутніх матусь нехтують цією рекомендацією та намагаються харчуватись за двох. Не варто вірити відомим забобонам, що, наприклад, вагітній не можна відмовляти, або вагітна повинна їсти за себе і за свого малюка. Надмірне вживання їжі навряд чи призведе до добрих наслідків, і скоріш за все принесе лише почуття важкості у шлунку, нудоту або печію. З особливою обережністю необхідно обирати раціон у другому та третьому триместрі, коли розміри дитинки вже не маленькі.

·         У зв’язку з покращенням апетиту жінки під час вагітності, лікарі радять харчуватися частіше, але зменшити розмір порцій. Приймайте їжу п’ять, або навіть шість разів на день, однак не наїдайтесь щільно на ніч. Остання вечеря повинна відбуватись за 2-3 години до сну. Якщо Ви не можете впоратись із почуттям голоду, випийте склянку кефіру, або з’їжте улюблений фрукт.

·         Намагайтесь не вживати копчені, смажені та мариновані продукти. Віддайте перевагу стравам, приготованим на пару або у духовці. Харчування вагітної має бути максимально корисним та поживним, а продукти – свіжими та чистими.

·         Їжа швидкого приготування та фаст-фуд – не найкращий вибір для майбутньої матусі, однак при сильному почутті голоду можна позволити собі трохи поласувати і такими стравами. У будь-якому разі, голодувати вагітній жінці не варто.

Кожна жінка, яка знаходиться в положенні, є надзвичайно щасливою, адже вона носить під серцем справжнє диво – нове життя. Піклування про правильне харчування у період виношування дитини – це одна із найважливіших складових процесу турботи про ненароджене дитя, тож приділяйте своєму раціону особливу увагу. 

Тож, нехай Ваша вагітність проходить легко та без ускладнень, а нагородою стане щаслива та радісна мить народження здорового немовляти!

Кількість переглядів: 325
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар