Ідемо до школи: поради батькам

Ідемо до школи: поради батькам

Перше вересня вже на порозі, а це означає, що усі дітки шкільного віку починають активно збиратися до школи. Початок навчального року є дуже непростим періодом, і це стосується учнів абсолютно усіх класів. Ось чому підготовка до школи так важлива, і уся відповідальність за те, з яким настроєм дитина увійде в клас, лежить в першу чергу на плечах матусь і татусів.

Що потрібно знати батькам

Ну що може бути складного у підготуванні до школи, особливо з боку батьків? Насправді, початок навчання – це великий стрес, тож готувати дитину треба перш за все з психологічної точки зору. Сподіваємось, кілька корисних порад допоможуть Вам спокійно та без переживань розпочати новий навчальний сезон.

·         Ніколи не треба забувати про те, що учні молодших класів – ще такі маленькі дітки! Вони не розуміють для чого їм потрібне навчання, чому необхідно робити уроки у той час, коли так хочеться погратись із друзями. Зовсім не обов’язково з перших днів змушувати маля пірнати з головою у навчання, інакше жага до знань пропаде на довгий час. Поясніть своїй дитині лагідно та коректно, що без навчання в майбутньому житті буде дуже важко.

·         Не переймайтесь, якщо Ваша дитина не має супергеніальних здібностей. Вона обов’язково проявить себе, можливо у спорті чи творчості. Тож, дізнайтеся, ким Ваша донечка або синочок хоче бути коли виросте, розкажіть ким Ви працюєте і який складний шлях Ви пройшли аби досягти таких успіхів в кар’єрі. Намагайтеся мирно порозумітися, і в такому випадку, результат буде, безсумнівно, позитивним.

·         Підготуйте свою дитину до школи не тільки морально, але й матеріально. Придбайте сучасний та зручний шкільний ранець, гарне вбрання, зошити, олівці, пенал – усе необхідне для занять. Маючи такий чудовий шкільний набір, малюк обов’язково відчує бажання швидше іти до школи.

·         Перейдіть на правильний розпорядок дня за декілька днів або навіть тижнів до початку навчання. Адже відвідування уроків має на увазі раннє пробудження, що так важко робити після довготривалих літніх канікул. Лягайте спати раніше і пам’ятайте, що гарний сон – це запорука успішного дня, і не тільки для малюків.

Процес навчання – довгий та тернистий, але успішність дитини – то не єдине, що турбує батьків. Давайте зізнаємось – ми більше переживаємо через те, що підчас уроків нас немає поряд і захистити школяра у цей час ми не в змозі. Та требі взяти себе в руки і зрозуміти, що захист вже не потрібен. Дитина повинна навчитися самостійності, вміти відстоювати свою точку зору і мирно вирішувати конфліктну ситуацію. І ніщо, аніж помилки, краще цьому не навчать. Тож, дозволяйте малятам робити помилки і дозволяйте їх самостійно виправляти. Не нав’язуйте свою думку, просто акуратно направляйте дитя на правильний шлях.

Бути батьками школярів – дуже складно. Вони зростають і дорослішають, а їх власні думки часто різняться із поглядами мами і тата. Та якою б не була Ваша дитина, пишайтеся нею, любіть її понад усе, і вона обов’язково віддячить Вам в майбутньому.

Клуб «Щаслива мама» бажає Вам і Вашим школярам легкого та успішного старту в новому навчальному році!


Кількість переглядів: 1197
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар