Формула щастя або життя в балансі

Формула щастя або життя в балансі

     Кожна жінка хоче бути щасливою. Проблема в тому, що у нашого щастя стільки складових! Хочеться, щоб поруч був турботливий чоловік, талановиті діти, вірні друзі, щоб був затишний будинок, улюблена робота і можливість подорожувати, щоб не підводило здоров'я, зберігалася краса і регулярно оновлювався гардероб. Як же з усім цим впоратися?
     Якість більшості сфер нашого життя не є випадковою, а залежить від того, наскільки ефективно ми діємо. Сьогодні я розповім про систему, яка дозволить вам досягнути балансу в різних областях діяльності та неминуче зробить ваше життя більш гармонійним, а значить, щасливим.

      Система оптимального балансу B-Alert була описана в книзі «Цілісне життя. Ключові навички для досягнення ваших цілей» Леса Хьюитта. Вона закликає бути пильним по відношенню до завдань, які ми виконуємо щодня. Тобто це формула щоденних дій, які приведуть вас до успіху в разі, якщо ви зробите їх своїми звичками.
      Отже, з чого складається чарівна формула?
Formula_chastya_Balance_450x450.png
      В — план (blueprint)

      План — це просто карта подій на день. З її допомогою ви визначите пріоритети. Готувати план потрібно або напередодні ввечері, або вранці поточного дня. Час — 10–15 хвилин. Відомо, що якщо складати план ввечері, то ваше несвідоме буде всю ніч працювати над його виконанням, вибираючи найбільш підходящі варіанти. Тому вечір — оптимальний час для планування дня. Ви можете використовувати метод «АВС», про який ми говорили на другому уроці тайм-менеджменту, або будь-який інший метод, що дозволяє не тільки скласти список, але і виділити найбільш важливі завдання з різних сфер життя.
     І обов'язково записуйте план. Так, як вам зручно.
     Добре складений план дає вам контроль над всім днем з самого ранку, ви будете почувати себе більш впевнено, а це, як відомо, одна зі складових успіху.

     А — дія (action)

     Результати роботи напряму залежать від кількості виконаних дій. Причому саме добре спланованих дій, а не просто діяльності. Можна прожити бурхливий день, але абсолютно не наблизитися до досягнення цілей. Буває таке? Це означає, що ви займалися дрібними справами, які можна будо відкласти, делегувати чи взагалі не робити, або дуже часто відволікалися. Зосередьтеся на тих справах, які ви запланували і визначили як найбільш важливі. І дійте!

     L — навчання (learning)

      Обов'язковий час для розвитку і розширення кругозору. Це не означає, що вам потрібно присвячувати кілька годин на день книжкам. Протягом дня ви можете вчитися різними способами, все, що вам потрібно, — це лише цікавість. Книги, аудіозаписи, відео, інтернет-ресурси. Причому читати/дивитися можна все що завгодно. Головне — щоб це вас стимулювало, надихало або підвищувало професійний рівень. Вибір величезний. Основна умова — уникайте вранці поганих новин (війна, заворушення, стихійні лиха). Це забирає багато енергії, а саме на початку дня найчастіше ми відчуваємо найбільш ресурсний стан. Читайте історії успішних людей — це справжня скарбниця досвіду.
       Спостерігайте за людьми, слухайте, дивіться, ставте питання — вони мають чим поділитися. І по можливості оточуйте себе тими, хто володіє великими задумами, амбіціями, масштабними бажаннями, більш широким кругозором. Ви не помітите, як почнете бажати і домагатися більшого, ніж раніше.
       «Мудрішими вас зроблять дві речі: книги, які ви прочитаєте, і люди, з якими зустрінетеся». Чарлі Джонс.

      E — фізичні навантаження (exercise)

      Ідеальний баланс означає, що ви не будете ставитися до здоров'я поверхнево. Невелике щоденне фізичне навантаження — частина рецепту. Причому для цього не потрібно бігати марафонську дистанцію або тренуватися в залі по три години на день. Всього 20–30 хвилин щодня і безліч варіантів: розтяжка, ходьба, йога, велотренажер, «планка» в кінці кінців! Тут головне — зробити такі заняття звичкою і не пропускати жодного дня.
  Formula_chastya_Run_450x450.png   

Що дають фізичні навантаження?
      • Нормалізують сон.
      • Додають сил.
      • Знімають стрес і занепокоєння.
      • Захищають від травм.
      • Формують гарну поставу.
      • Нормалізують травлення.
      • Надихають.
      • Подовжують життя.

      Ваш організм — інструмент, який вимагає до себе регулярної уваги. І якщо ним нехтувати, він заглухне, як недоглянута машина.

      R — відпочинок (relaxing)

    У найбільш успішних компаніях розуміють, що високоефективній роботі немає де взятися, якщо люди вимотують себе до втрати свідомості. Саме тому там створюють всі умови не тільки для роботи, але і для відпочинку.
       Дуже важливо розуміти, який відпочинок приносить максимальні результати.
      • Регулярний. Людина — істота біологічна, яка швидко звикає до різних ритмів: ми можемо легко привчити себе прокидатися в один і той час, вечеряти, займатися спортом і... відпочивати.
      • З максимальним ступенем «перемикання». Змініть місце, відключіться від роботи, поговоріть з іншими людьми, зробіть вправи.
      • Якісний сон. Без перерв, подразників і достатній за тривалістю.
    Проаналізуйте, скільки часу ви відводите на відпочинок кожен день? З якою ритмічністю це відбувається? Чи можете ви перемикатися? Скільки ви спите? Чи лягайте ви спати в один і той час? Чи є у вас ритуал відходу до сну?
      Плануйте свій відпочинок, зробіть його максимально ефективним і ви відчуєте різницю.

      T — думати (thinking), аналізувати

      Час на роздуми. Роздуми, які дозволять ясно зрозуміти, що працює на вас, а що ні. Час на аналіз. Перед виходом з роботи або перед сном подумки пробіжіться ще раз по подіям минулого дня. Передивіться його ніби фільм, де ви граєте головну роль. Що було добре? Що можна зробити наступного разу краще? Тільки без самобичування :) Будь-яка помилка — це ваш крок вперед. Всього кілька хвилин на аналіз щодня — і ви станете набагато сильнішими і мудрішими.
Formula_chastya_Dumayte_ua_450x450.jpg
     От і все. У додатку — таблиця, яка допоможе вам зробити дії, що відповідають системі B-Alert, регулярними. Заповнюйте її кожен день, закреслюючи виконані елементи формули. Відзначаючи, будьте чесними з собою, звертайте увагу на ті складові, які викликають у вас найбільший опір і пропускаються найчастіше. Подумайте, чому? Швидше за все, саме ці елементи найбільш вимагають до себе вашої уваги і найбільшою мірою вплинуть на результат. Не зупиняйтесь!
таблица система баланса укр.jpg

    Регулярні дії по всім шести пунктам системи зроблять вас не просто ефективними. Вони гарантовано збалансують ваше життя, і ви відчуєте себе набагато щасливішими!


Дбаємо разом!
Анна Скакун, бізнес-тренер,
психолог і просто Щаслива мама.

Кількість переглядів: 1290
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар