Емоційний розвиток та перша посмішка малюка

Емоційний розвиток та перша посмішка малюка

Народження дитини – надзвичайно значуща та довгоочікувана подія для кожної щасливої матусі. Ми розмовляємо з малюком, коли він знаходиться ще в животику, і дуже сподіваємось, що він нас чує та розуміє. І хоча це можуть бути лише наші здогадки, достовірно відомо, що у мами з ненародженим малям є вкрай сильний емоційний зв’язок, який не обривається навіть після пологів, а навпаки, лише посилюється.

Емоційний розвиток дитини – дуже важлива задача усіх батьків. Безперечно, першу усмішку свого немовляти не можна порівняти ні з яким чудом в світі! Якщо дитинка Вам посміхається – це означає, що вона вам довіряє, бачить у Вас захист та турботу, розуміє Ваш настрій. Важливо, аби малюк отримував лише позитивні враження, зростав оточений любов’ю та теплом.

Формування емоційного стану є не менш важливим, ніж правильне годування, здоровий сон, охайність. Для малюка має дуже велике значення тілесний та духовний контакт із батьками, який дає впевненість та спокій, допомагає правильно розвиватись, формує світогляд.

Як допомогти дитині розвиватись емоційно

Безперечно, природа здатна зробити усе самостійно, але поміч батьків може значно прискорити емоційний розвиток.

·         Намагайтесь оточувати маля увагою, турботою та ніжністю з самого народження.

·         Частіше дивіться в очі своєї кровинки, беріть немовля на руки настільки часто, наскільки Вам підказує серце.

·         Грайтесь із дитинкою, смійтесь, веселіться, тобто, створюйте щасливу та радісну атмосферу. Завжди посміхайтесь у відповідь на безцінну беззубу посмішку Вашого чада.

·         Слідкуйте за настроєм малюка. Спостерігайте, що йому подобається, а що ні. Не дивлячись на маленький вік, він вже має характер і свою думку на різні речі.

·         Частіше розмовляйте із крихіткою. Хоч вона ще й дуже маленька, спілкування із мамою чи татом для неї надзвичайно важливе. І нічого страшного, що маля Вас не розуміє, адже головне для нього – чути голос любої та близької людини.

·         Бачачи хоч маленькі результати у розвитку, обов’язково хваліть та заохочуйте дитинку.

Перша посмішка

Вже у віці одного місяця малюк здатен радіти, висловлюючи свої почуття посмішкою. Цю подію із нетерпінням чекають усі оточуючі, ще б пак, адже дитинка починає не тільки плакати, але й сміятися.

Вираз першої посмішки немовляти назавжди закарбовується у пам’яті кожної матусі. Здається, що нічого більш щирого, ніжного та прекрасного немає в цілому світі! Ці пухкі щічки, глибокі радісні очі, легкий рум’янець – яка ж це мила та надзвичайно тендітна картина. Та головне те, що якщо дитина посміхається – в неї гарний настрій, їй добре та комфортно. І батькам від цього спокійно та приємно.

Як зробити так, аби Ваше маля швидше почало посміхатись? Відповідь на це питання надзвичайно проста. Любіть свою дитинку, віддавайте їй максимум турботи та тепла, піклуйтесь про неї та показуйте свої найвищі почуття. Розмовляйте з малюком, як із дорослою людиною, незважаючи на те, що він маленький і не розуміє слів. Адже доведено, що дітки, яким батьки приділяють увагу із самого народження, розвиваються значно швидше, і це стосується не лише посмішки.

Маленькі дітки – то чудо, і з цим не можна не погодитись. Тож, виховуйте та розвивайте своїх малят із самого народження, щоб з них виросли гарні та приємні люди і щоб Вас, як батьків, із кожним днем наповнювала лише гордість за своїх дітей.

Кількість переглядів: 306
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар