Дитяча стоматологія – коли потрібно вперше

Дитяча стоматологія – коли потрібно вперше

     Для того, щоб дитячий стоматолог зміг проконтролювати здоров'я та правильний розвиток зубів дитини, перший раз рекомендовано провести огляд вже після того, як проріжуться перші зубки.
      Перший візит до стоматолога має велике значення для дитини. Буде краще, щоб знайомство з дитячим стоматологом було проведено в профілактичних цілях. Це дозволяє створити довірче ставлення дитини до стоматолога, адже на такому прийомі йому не зроблять боляче, а тому, на другий прийом дитина вже піде без побоювання.
   Своєчасне звернення до дитячого стоматолога дозволить уникнути не тільки проблеми з зубками, але і психологічних фобій. А дитячий стоматолог зможе при необхідності провести лікування або профілактичні заходи, в число яких входить:
- видалення зубного нальоту шляхом професійного чищення;
- обробка зубів фтором і кальцієм;
- навчання правильної гігієни;
- герметизація дрібних борозенок на жувальній поверхні зубів.
Як вибрати лікаря?
     Батьки повинні знати, що хороший дитячий стоматолог – це не тільки професіонал своєї справи, але і відмінний психолог. Він повинен знайти правильний підхід до дитини, пояснивши, що в лікуванні зубів немає нічого страшного.
     Сучасні методи лікування зубів пропонують смачні знеболюючі, кольорові пломби та навіть невеликі подарунки після проходження лікування. Такий похід до зубного лікаря запам'ятається дитині надовго, а приємні спогади повністю усунуть страх перед лікуванням.
Перше відвідування стоматолога
    Дуже важливо зробити перший візит в стоматологічний кабінет ознайомчим. Таким чином дитина зрозуміє, що бояться нічого і боляче йому ніхто не зробить. Велику роль відіграє кваліфікація та поведінка дитячого лікаря. Не кожен хороший стоматолог здатен знайти спільну мову з маленьким пацієнтом.
     Ні в якому разі не лякайте дитину стоматологами. Батьки зобов'язані зробити профілактичні відвідування лікаря обов'язковими. Так дитина зможе звикнути та не буде відчувати страх перед зубним лікарем. Регулярні відвідування зубного лікаря дозволять зберегти здоров'я зубів дитини в майбутньому.
Як часто потрібно водити дитину до стоматолога?
     Зазвичай дорослі відвідують стоматолога тільки в крайніх випадках. Дітей же треба водити до лікаря кожні 6 місяців для профілактичного огляду. А в період, коли молочні зубки змінюються на постійні, потрібно з'являтися в кабінеті стоматології кожні 3 місяці. Такі часті походи пов'язані з тим, що дитяча емаль піддається руйнуванню, особливо якщо дитина любить солодке. До того ж, діти не вміють ретельно очищати порожнину рота, в силу свого віку.
    Також потрібно розуміти, що профілактичний огляд важливий в період прорізування корінних зубів, так як завдяки втручанню лікаря можна сформувати правильний прикус. Надалі це забезпечить дитини гарною посмішкою і заощадить сімейний бюджет.
Що дитина може дізнатися, відвідуючи стоматолога?
    Якщо стоматолог дійсно фахівець своєї справи, він обов'язково проведе з дитиною навчальну бесіду. Саме він зможе розповісти, як правильно чистити маленькі зубки і як важливо полоскати рот після їжі. Також він навчить правильно використовувати зубну нитку та розповість, чому не варто жувати жуйки.
    Привчаючи дитину ходити до стоматолога з раннього дитинства, батьки не лише виконують свій обов'язок, але позбавляють дитину від страхів. Головне вибрати хорошого фахівця, щоб не поранити тендітну психіку дитини. Інакше на повторний похід до лікаря він точно не погодитися.

Кількість переглядів: 1934
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар