День Святого Миколая – початок новорічних казок

День Святого Миколая – початок новорічних казок

Щорік таємної та казкової ночі з 18 на 19 грудня сходить із небес Святий Миколай, заглядає в свою «Золоту книгу», в якій записано, як діточки поводилися потягом року. Захисник бідних та скривджених, святитель давно опікується дитячими долями… Нічний гість лише тоді з’являється, коли втомлені дитячі оченята зморить сон. І лише святкові сюрпризи, які знаходяться під подушкою або в черевичках, свідчать, що святий таки приходив!

Чи навідував вас Миколай, передав подарунки за чемну поведінку? Якщо ні, то, можливо, ви погано шукали? Серед сьогоднішнього дитячого народу планети мало хто зі стриманим диханням не чекає цього свята, бо в цей день кожен отримує по заслугах, а потаємні сподівання стають реальністю.

 

З історії свята

Багатьох хвилює питання, чому саме діти «привласнили» собі свято Миколая. Відповідь знаходимо в історії. Дитячим це свято стало тому, що спочатку його відзначали у школах, які працювали при храмах. Святий Миколай був опікуном учнів, бо сам в дитинстві успішно навчався, наука всіляка давалася йому легко. Саме 19 грудня Миколая супроводжували двоє ангелів, які розказували про слухняних дітей, та двоє чортів, що нашіптували про тих, хто провинився. Малечі, яка була неслухняна, замість подарунків у цей день давали в’язку різок або вуглину чи картоплину. Гідні дітлахи нагороджувалися смаколиками.

В нашій країні здавна відзначали день Святого Миколая. У кожному окремому місті миколаївські гуляння відрізнялися різноманітністю, мали свою назву та особливості. Змагання музик, обходження дворів, змагання в жартах та каламбурах, миколаївські колядки, скоромовки, приказки та небилиці – це лиш незначний перелік традицій.

В сучасній Україні святкування дня Миколая дещо змінилося, хоча традиція дарувати подарунки залишилася. В наш час безліч молодіжних організацій проводять благодійні концерти та акції з метою збирання коштів для дітей-сиріт. До свята навіть приурочується відкриття різдвяної ялинки.

 

Як підготуватися з малюком до свята?

З нагоди свята, яке наближається, цікавим родинним заняттям може стати написання листа до Миколая. Тут можна згадати всі зроблені добрі справи, розказати про таємні бажання, висловити подяку. Такий лист допоможе самому малюкові проаналізувати власну поведінку, навчить бути щирим, оскільки цей лист буде читати лише Миколай, зайві очі не побачать сокровенні таємниці.

Творити добро своїми руками завжди є вчасною справою. Тому виготовити щось власноруч (печиво, сувеніри або вивчити віршика) та подарувати це нужденним вважається благочестивою справою.

А нам, батькам, лишається покласти подаруночок під подушку або в черевик та милуватися сповненими щастям оченятами! Балуйте своїх крихіток, робіть якомога частіше сюрпризи, сійте в них побільше доброго та світлого, тоді поганому просто не залишиться місця в їхніх душах!

Дбаємо разом!

Кількість переглядів: 734
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар