Чому лікарі радять грудне вигодовування?

Чому лікарі радять грудне вигодовування?

Останні дослідження науковців доводять неабиякий вплив вигодовування материнським молоком на подальший мовленнєвий, психічний, розумовий, емоційний та фізичний розвиток дитини. Таке годування закладає фундамент здоров’я немовляти з самого народження і на багато років. Сьогодні Міністерство охорони здоров’я України провадить Програму з підтримки грудного вигодовування, на меті якої є збільшення відсотку матерів, що годують природним жіночим молоком. 

Чому грудне вигодовування настільки важливе? 
В середньому споживання молока немовлятами становить від 680 до 850 мл на 24 години. Але ці дані є досить відносними: одна дитина споживає більше 1 л на добу, а інша – значно менше 680 мл. 
Серед основних аргументів на користь жіночого молока лікарі виділяють наступні: 
-  організм малюка найкраще засвоює молоко матері; 
- грудне молоко має найбільш оптимальну температуру; 
-  до складу жіночого молока входить збалансована та оптимальна кількість поживних речовин; 
-  грудне вигодовування позитивно впливає на мікрофлору кишечнику немовляти; 
- висока стерильність; 
- до складу материнського молока входить широкий спектр захисних факторів і біологічно активних речовин: гормонів, ферментів, імуноглобулінів і т. д. 
Молоко матері – це найкорисніша їжа для дитини. В ньому містяться всі мікроелементи, вітаміни і інші речовини, яких потребує дитячий організм в перші місяці свого життя. 

Чим молоко матері корисне для малюка? 
Протягом перших років свого життя дитина потребує якнайбільше контактів з матір’ю: через ласки, розмови, погляди, дотики, перебування на руках у мами. Згідно останніх досліджень лікарів, вигодовування жіночим молоком сприяє покращенню пам’яті, зняттю стресу, підвищенню розумових здібностей, а також психоемоційному здоров’ю дитини. 
На відміну від штучного харчування, молоко матері має менше білків. Крім того, ці білки якнайкраще засвоюються організмом дитини та мають у своєму складі незамінні амінокислоти. 
Ще одна відмінність від штучного харчування полягає в особливій речовині – ліпазі. Завдяки входженню її до складу материнського молока організм дитини набагато краще перетравлює жири. 
Молоко матері багате і на жирні кислоти, які є вкрай необхідними для нормального розвитку дитини, і на вуглеводи: лактозу та галактозу. Воно є джерелом багатьох вітамінів: А, D, В, K, С, E. 
Надзвичайно важливими компонентами грудного молока є активні речовини: біологічні та імунологічні. Тобто, якщо говорити спрощено, то грудне вигодовування здатне захистити малюка від алергічних реакцій, інфекційних та вірусних захворювань. 
Отже, материнське молоко – це незамінний продукт, створений самою природою і призначений для повноцінного харчування немовляти протягом першого року його життя. Не дивлячись на глобальний розвиток виготовлення штучного харчування для дітей, альтернативи грудному вигодовуванню не існує, і жодна суміш не здатна замінити молоко матері. 

Чим для матері корисне грудне вигодовування? 
Лікарі стверджують, що грудне вигодовування значно зменшує ймовірність виникнення післяродових ускладнень та сприяє більш швидкому відновленню жіночого організму після пологів. 
У жінок, що годують дітей, значно швидше зникають зайві кілограми, набрані за час вагітності. Через вироблення особливого гормону – пролактину, тільки грудне вигодовування в перші півроку після пологів є надійним засобом захисту від небажаної вагітності. 
Не менш важливим є психологічний стан жінки після пологів. Грудне вигодовування немовляти, турбота та догляд за ним сприяють зміцненню зв’язку між немовлям та мамою, а також встановленню гармонійних родинних відносин. 
Деякі дослідники стверджують, що через грудне вигодовування між жінкою та немовлям встановлюється надзвичайно міцний духовний зв'язок, який залишається протягом всього життя. В такій родині набагато легше протікають підліткові кризи. А, ставши дорослою, дитина буде відчувати себе коханою, що придасть їй впевненості в дорослому житті. Мати, що вигодувала одну або більше дітей, відчуватиме себе справжньою жінкою, яка досягла своєї основної мети в житті. 
Сьогодні достеменно не відомо, як поширення природнього годування груддю має вплинути на суспільство в цілому. Однак можна говорити про те, що чим більш навкруги буде жінок, що годували або годують, та дітей, що виросли в гармонії, любові і взаєморозумінні, тим більш людянішим стане наше суспільство.
Кількість переглядів: 2775
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар