Безпечні водні процедури

Безпечні водні процедури

Користь від плавання важко переоцінити. Водні процедури дуже корисні для дітей будь-якого віку. Під час плавання відбувається оптимальний розподіл навантаження на опорно-рухову систему, а це, в свою чергу, сприяє гармонійному розвитку рухових функцій, покращується дихання, посилюється кровообіг в усіх внутрішніх органах. А за рахунок перепаду температур відбувається зміцнення імунітету дитини.

Річка чи басейн?

Розпочинаючи знайомство дитини з водою, вкрай важливим є правильний вибір водоймища та дотримання важливих правил. Найбільший «головний біль» матусь — це шкідливі речовини та мікроорганізми, котрі підстерігають наших дітей у воді. Лікарі зазначають, що найбільша небезпека чекає на нас у стоячій прісній воді, а найчистішою називають морську воду. На другому місці в рейтингу безпеки стоять ріки.

Утім, якщо відшукати відкрите безпечне водоймище вам не вдається, можна відправитись з дитиною до басейну. Бажано, щоб він був спеціально обладнаний та розрахований для маленьких діточок. Якщо це громадський басейн, і воду в ньому очищують за допомогою додаткового хлорування, діткам до 1 року купатися в ньому небажано. Справа в тому, що хлор легко проникає крізь тоненьку шкіру немовляти, а от більш старшим діткам, як і дорослим, він шкоди не принесе. Ідеальний басейн — такий, в якому воду очищують за допомогою безпечного для здоров’я газу — озону.

Перед тим, як купати дитину у відкритому або закритому водоймищі, варто перевірити його санітарний статус. Повний перелік придатних до купання відкритих водоймищ можна знайти на офіційному веб-сайті Державної санітарно-епідеміологічної служби України (розділ «Санепідситуація в Україні»).

Коли і як купати дітей?

На березі водоймища дитина може знаходитися з 8:00 до 12:00 та після 18:00 — це для нашої кліматичної полоси. Якщо ви відпочиваєте з дитиною в спекотних краях, то цей час становить з 8:00 до 10:00 та опісля 17:00.

Для дітей до 1 року оптимальна температура купання становить 32 — 34 °С. А після 1 року — не нижче 25 °С. Для найменших діточок перші купання варто проводити протягом 2 — 5 хвилин, поступово збільшуючи цю тривалість до 15 хвилин.

Дітей до 3 років лікарі радять купати держачи на руках, щоб дитина не наковталася води. А коли дитина стане старшою, ви вже їй поясните, що під час купання рота треба закривати.

В спекотну погоду під час купання відбувається інтенсивна зміна температур, тому в цей час організм дитини активно втрачає рідину. Тому лікарі радять в цей час підвищити кількість вживаної рідини в 1,5 рази.

Також не варто купати дитину роздягненою — на ній обов’язково мають бути трусики. Справа в тому, що дрібні часточки мулу та піску можуть переносити шкідливі мікроорганізми, а одяг в такому випадку послужить своєрідним фільтром. Якщо у вас є така можливість, після купання дитини в басейні або відкритому водоймищі ополосніть її проточною водою під душем. Шкідливі організми та речовини, якщо вони потрапили на шкіру малюка, змиються під напором води. Морську воду лікарі радять залишити на тілі приблизно на 20 хвилин. За цей час корисні мікроелементи, що містяться в солоній морській воді, нададуть цілющий вплив на організм дитини.

Змиваючи прісну або солону воду з дитини, не можна користуватися милом. Інакше ви ризикуєте порушити захисний шар шкіри дитини. До душової кабіни дитина повинна заходити тільки в капцях, а після душу бажано нанести на її стопи спеціальний дитячий протигрибковий засіб.

Якщо у вашої дитини наявні хронічні хвороби або вона хворіла незадовго до відпочинку, перед купанням варто проконсультуватися з лікарем, адже у неї може бути послаблений імунітет. А після закінчення купального сезону не зайвим буде здати аналізи на наявність гельмінтів та найпростіших.

Усі перелічені поради від лікарів — це, звичайно, важливо. Але не менш важливим є атмосфера під час відпочинку та настрій. І якщо дитина хоче купатися більше трьох хвилин, якщо вона прекрасно почувається у воді, температура якої нижча за 32 °С, то чому їй забороняти купатися? В будь-якому разі, це відпочинок, і він має приносити не лише фізичне здоров’я, але і гарний настрій.

Кількість переглядів: 599
Для додавання коментарів, Вам необхідно Увійти або зареєструватись.
Додати коментар