Чим корисна фолієва кислота

Певно, немає такої жінки, котра б жодного разу не чула про фолієву кислоту. Її приймання призначають жінкам, що планують вагітність, а також вагітним на протязі перших 12 тижнів терміну. Саме слово «кислота» часто викликає непорозуміння в очах жінок, хоча насправді це звичайний водорозчинний вітамін В9, що у великій кількості міститься в овочах, фруктах, зелені. Тож що це за вітамін, і чому до нього прикуто стільки уваги, читайте в новій статті нашого Клубу.

Що таке фолієва кислота?

Фолієва кислота (від лат. Folium — «лист»), або вітамін В9, у великій кількості міститься в листових овочах та фруктах: квасолі, горосі, соняшниковому насінні, зеленому салаті, капусті, шпинаті, буряковому листі, зеленій цибулі, броколі та інших зелених продуктах. Цей вітамін бере участь у багатьох процесах, що відбуваються в організмі людини:

  • збереження ДНК і ріст клітин;
  • перешкоджає появі новоутворень;
  • необхідний для правильного обміну речовин, роботи імунітету, серцево-судинної системи;
  • напряму впливає на стан нервової системи та працездатність;
  • необхідний для кровотворення (при недостатності може викликати анемію);
  • при вагітності необхідний для нормального розвитку плода (дослідження показали, що приймання цього вітаміну значно знижує ризик патологій нервової трубки — до 70%);
  • бере участь у швидкому розмноженні клітин, що відбувається на ранніх термінах вагітності;
  • знижує ризик викидню та післяпологової депресії.

Фолієва кислота, як і більшість інших вітамінів, руйнується при високих температурах (до 70–90%), тому для того, щоб отримати її з продуктів, треба вживати їх у сирому вигляді.

Фолієва кислота при вагітності

Вважається, що для підтримки оптимального вмісту вітаміну В9 в організмі жінці потрібно приймати його за три місяці до вагітності й перші три місяці під час виношування дитини. Зазвичай лікарі призначають приймання 0,4 мг фолієвої кислоти щодня. Порадьтеся зі своїм лікарем, щоб визначити оптимальне дозування та уточнити назву препарату, що підійде саме вам, адже при деяких показах дозування цього вітаміну може бути збільшене або зменшене. А на терміні 12 тижнів лікар призначить вам спеціальний комплекс полівітамінів спеціально для вагітних жінок, до складу яких також входить фолієва кислота.

Чи потрібно приймати фолієву кислоту чоловікам?,

Лікарі зазначають, що на розвиток плода впливає лише вітамін В9, отриманий від майбутньої мами, а роль батька в передачі фолієвої кислоти дитині відсутня. Але існують дослідження, котрі показують, що приймання цинку, фолієвої кислоти та вітаміну С чоловіками позитивно впливає на якість сперматозоїдів та їхню здатність до запліднення. Запитайте про це у свого лікаря, коли плануватимете вагітність.
Як бачите, фолієва кислота позитивно впливає не лише на організм майбутньої матусі, але і надає прямий вплив на здоров’я дитини. Але все добре в міру, і ніколи не можна займатися самолікуванням, оскільки як і будь-який інший вітамін, фолієва кислота при передозуванні має негативний вплив. Тож обов’язково порадьтеся з лікарем перед тим, як почати приймання цього вітаміну.

Бажаємо здоров’я

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *