Чому дитина плаче

Ніщо так не засмучує батьків, як сльози рідного малюка. Добре, якщо дитинка вже вміє розмовляти і може розказати, що конкретно її турбує і чого вона плаче. Та як зрозуміти, чому ридає немовля? Давайте розглянемо основні причини дитячого плачу.

Така ситуація знайома абсолютно кожній матусі: дитинка вередує, кричить та ллє сльози, і заспокоїти її не виявляється можливим. Не треба одразу думати про найгірше і панікувати, адже малюки плачем і криками виражають практично всі свої емоції, бо по іншому ще просто не вміють. Часом, задача по визначенню причини істерики дитини стає для батьків справжнім квестом: серед десятка відомих приводів знайти один та зрозуміти шляхи вирішення проблеми. Отже, чому маля може плакати?

Відчуття голоду

Якщо Ваше немовля зненацька влаштувало істерику, можливо, воно просто хоче їсти. Спостерігаючи за поведінкою новонародженого, допитливі батьки можуть визначити ознаки голоду, аби попередити сльози у майбутньому. Найчастіше, малюки ведуть себе наступним чином: плямкають губами, тягнуть до рота ручки, шукають ротиком мамині груди.

Дискомфорт у підгузку

Деякі дітлахи миттєво реагують на мокрий чи брудний підгузок, даючи знати матусі, коли його потрібно замінити. При цьому, іншу категорію немовлят такі проблеми можуть зовсім не турбувати.

Бажання, щоб взяли на ручки

Абсолютно усім малятам більше подобається знаходитись на ручках у любої матусі або тата, аніж лежати в ліжечку чи колясці. У вертикальному положенні дитині зручніше вивчати навколишній світ, вона краще розпізнає обличчя людей. Та й без того, знаходитись в обіймах близької людини значно приємніше, особливо малюкові. Немовлята полюбляють відчувати запах, стук серця, тепло тіла матусі і татуся, тому інколи маніпулюють ними при допомозі крику і сліз.

Біль в животику

Немовлят часом непокоять коліки і гази, які дають неприємні відчуття у шлунку та кишківнику. Найчастіше вони з’являються після годування і непокоять малюка на протязі деякого часу. Якщо Ви підозрюєте саме цю причину плачу у своєї дитини, спробуйте їй допомогти, наприклад, ніжним масажем животику або акуратним згинанням ніжок. У разі, коли такі міри не допомагають, напевне в арсеналі у кожної матусі знайдеться спеціальний сироп чи суспензія (на щастя, сучасні аптеки пропонують достатньо великий вибір подібних ліків). Якщо ж проблема коліків турбує Вас і Ваше чадо регулярно, не відкладайте похід до педіатра. Інколи, причини болю у животику можуть бути більш масштабними: непереносимість лактози, алергія на коров’ячий білок, рефлюкс, закреп, кишкова інфекція, тощо.

Бажання спати

Це парадоксальна особливість дитячого організму – кричати і вередувати у той час, коли надзвичайно стомився. Замість того, щоб відпочити, малюки плачуть, труть свої оченята, влаштовують істерику, бо просто не розуміють свого некомфортного стану. Не сваріть їх за це, просто – пригорніть, розкажіть казку або проспівайте тихеньку колискову. Мамині обійми безсумнівно зможуть заспокоїти маля і воно невдовзі безтурботливо засне.

Сильне відчуття жари або холоду

Кожна людина полюбляє те затишне відчуття, коли тобі тепло й комфортно, і немовлята не є виключенням. Тому, коли комфорт зникає, малята можуть виражати це гучним плачем. Зрозуміти, що істерика обумовлена саме цією причиною, достатньо просто: холодні ніжки та носик свідчать про те, що дитина замерзла, у той час, як спітніла спина та мокра голова говорять про те, що їй дуже жарко.

Ріжуться зубки

Процес прорізування молочних зубів є достатньо неприємним. У малюка сверблять ясна, сильно тече слина, може навіть піднятись температура та з’явитись розлад шлунку. Звісно, кожна дитинка реагує на цей процес зростання по-своєму, тим не менш, практично усі матусі відмічають що коли у малюків починають прорізуватись зубки, вони стають більш неспокійними та дратівливими.

Відчуття дискомфорту

Тісний, колючий, неприємний на дотик одяг, інколи навіть маленька ниточка всередині шкарпетки можуть бути надзвичайно незручними для дитини. Це і не дивно, бо вони ж такі тендітні та ніжні – наші немовлята. Поширений випадок – щільно обгорнута навколо пальчика ноги волосинка, що порушує циркуляцію крові та приносить малюкові неприємні відчуття. Лікарі називають таке явище «волосяний джгут», і першим чином перевіряють саме ніжки немовляти, якщо матуся скаржиться на безпричинний плач.

Занадто багато подразників

Маленьких діточок може виводити із себе абсолютно усе. Так само, як і нестача уваги, її надлишок здатен призвести до істерики. Багато різного світла, людей, шумне приміщення – все це може злякати Ваше чадо, яке обов’язково викаже своє невдоволення гучним плачем.

Погане самопочуття

Підвищення температури тіла, нежить, біль у горлі та інші симптоми захворювань здатні стати причиною дитячого вередування. Про це знають усі матусі, тому перш за все, коли немовля починає істерику, торкаються лобика та шийки. Дехто каже про те, що плач хворого малюка відрізняється від плачу голодної або замерзлої дитинки. Та цю різницю здатні визначити лише Ви, любі батьки, тому завжди спостерігайте за поведінкою та характером свого непосиди.

Дитячий крик – це звичне явище, яке присутнє абсолютно у кожному домі, де живе малюк. Причин для його появи існує безліч, та й взагалі, дитина ніколи не ридає без приводу. Малята віком від 1 року вже прихитряються маніпулювати дорослими при допомозі істерики. Особливо ефективно це працює із бабусями і дідусями, які здатні віддати усе, аби тільки не плакав любий онук.

Нехай сльози Ваших малят будуть вкрай рідкісним явищем, а в оселі завжди лунає дитячий сміх! Бажаємо Вам завжди розуміти своїх діточок і ніколи не плакати!

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *