Чи варто відмовлятися від підгузків у холодну пору року?

Відмова від підгузків стає переломним моментом у житті дитини та батьків. Це не тільки економія сімейного бюджету, але й 2-3 місяці хвилювань, чи не станеться промах на прогулянці чи у гостях? А осінь та зима — не той період, коли можна просто переодягнути сухі трусики та змінити шортики чи сукню. Тут аварії коштують набагато дорожче, тож давайте розглянемо доцільність відмови від підгузків у холодну пору року.

Головне питання: чи потрібно відкладати?

Підгузки суттєво полегшують життя батькам, оскільки зручні та гігієнічні у використанні. Але рано чи пізно всі діти переходять до горщика. Не спішіть показати всім унікальність дитини і хвалитись відмовою від підгузків. Обов’язково дочекайтесь, коли дитина буде фізично та психологічно готова до змін.

Зазвичай діти відмовляються від підгузків у віці від 1,5 до 3-х років. Такий широкий діапазон нормальний, він зумовлений різним розвитком дітей. Відштовхуйтеся від індивідуальних особливостей вашої дитини, а не від власних уявлень про термін «пора».

Процес відвикання буде нешвидким. Навряд чи ваша дитина одного разу зробивши свої справи на горщик, більше не мочитиме штанці. А уявіть собі прогулянку, на яку ви не вдягли підгузок? Мокрий одяг на дитині у холодну пору — не тільки дискомфорт для всіх, але й небезпека застуди. Ідеальне рішення — перечекати на остаточний перехід від підгузків до трусиків на весну-літо.

Досвід Анастасії, мами трьох дітей: «Я ніколи не робила з підгузків ані трагедії, ані ідола. Так, вони полегшили моє материнство, але поклонятися їм довіку я не хотіла, тож як тільки кожному із моїх дітей виповнювалося півтора роки, ми робили крок назустріч горщику. У цьому мені завжди допомагала улюблена іграшка малюка: перший тиждень тільки вона «ходила» на горщик, а потім підключалася і дитина. У всіх трьох випадках ми витрачали на привчання до горщика не більше місяця. Але! У період з листопада по квітень я завжди одягала підгузки малюкам: часто ми поверталися з прогулянки «сухими», але час від часу я бачила, що у підгузку «щедрий урожай». Тоді я зітхала з полегшенням: добре, що ми перестрахувалися, це продовжило нам прогулянку».

Плюси і мінуси відмови від підгузків взимку

Якщо ви вагаєтесь, чи відучувати дитину в холодну пору від підгузків, проаналізуйте переваги та недоліки.

Почнемо з мінусів:

 • Від холоду частіше хочеться у туалет, а маленька дитина ще не може повністю себе контролювати.
 • Прогулянки стануть короткими: у випадку «аварії» вам доведеться негайно повертатися додому, щоб переодягтись.
 • Теплий одяг та білизна більш об’ємні та довше висихають, що створить додаткові незручності у догляді.

Щодо плюсів, то вони такі:

 • Економія бюджету, який витрачається на підгузки.
 • Холод може стати додатковим стимулом не забувати про туалет і не допускати мокрого одягу. Якщо дитина намагається повторювати за батьками чи старшими дітьми, сама говорить про туалет, то починайте незважаючи на пору року.

У дітей перехід від підгузків до горщика відбувається по-різному. Адекватно реагуйте на ситуацію та слідкуйте за дитиною, щоб зрозуміти її потреби.

Поради педагогів та педіатрів у відмові від підгузків загалом зводяться до таких:

 1. Дійте поступово. Не потрібно різко повністю виключати підгузки. Це буде зручно як для дитини, так і для вас.
 2. Перестрахуйтеся. Завжди майте із собою змінний одяг, щоб переодягтися у випадку «аварії».
 3. Контролюйте процес. Не допускайте, щоб дитина довго залишалася мокрою.
 4. Будьте терплячі. Найбільше непередбачуваних ситуацій трапляється вночі, бо дитина міцно спить. Ніколи не лайте дитину за нічні промахи! Щоб не сушити ліжко весь наступний день, підкладайте одноразові пеленки чи клейонку, а ще краще — використовуйте підгузки на ніч.

Не хвилюйтесь через нічні аварії. Скоро вони зійдуть нанівець, а от ваші нерви ніхто не відновить. Спокійна мама — спокійна дитина, яка ще швидше освоїть горщик.

Наберіться терпіння, адже процес навчання і привикання дитини до горщика непростий. Будьте готові до того, що навіть через кілька місяців регулярної біганини до горщика, дитина може періодично забувати про нові вміння. Сприймайте це по-філософські, а не як трагедію світового масштабу. Принаймні ще півроку після привчання до горщика носіть із собою змінний одяг про всяк випадок.

Якщо відмовляєтесь від підгузків зараз, незважаючи ні на що…

То у нас є кілька дієвих порад:

 • Вдень нагадуйте про туалет. Іноді діти просто забувають про нього.
 • Говоріть з дитиною. Пояснюйте, що підгузників більше немає і важливо переходити до горщика.
 • Придумайте казку, в якій головний герой привчається до туалету так само, як дитина. Буде відбуватись позитивна асоціація.
 • За дві години до сну обмежте споживання рідини. Тоді зменшується ймовірність переодягання вночі.
 • Слідкуйте за дитиною. Якщо вона починає активно рухати ногами чи вовтузитись, то хоче в туалет. Висаджуйте на горщик або просіть йти самостійно.

Можливо, вам знадобиться будити дитину вночі, щоб вона сходила в туалет. Якщо ви наважитесь на такий крок, будьте готові до того, що деякий час доведеться витратити на присипання малюка.

Ми — за гармонійне співіснування мами та її дитини. Нехай така дрібниця як підгузки не стане на заваді ваших теплих почуттів. Якщо мама має сильне бажання та виражену емоційну потребу відмовитися від горщика прямо зараз, то вона має право це робити незважаючи на будь-які поради.

В той же час не потрібно шкодувати втраченого часу, якщо ви вирішите почекати до кращих, а в цьому випадку — тепліших часів. Можливо, ідеальним варіантом зараз стане часткова відмова від підгузків, але страхуйтеся на прогулянках та у нічний період.

Дбаємо разом!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *