5 способів знайти своє покликання

«Два найважливіших дня в житті людини: день, коли він з’явився на світ, і день, коли зрозумів навіщо» (Марк Твен).

Дуже часто ми чуємо судження про те, що призначення жінки – народжувати дітей. Так, дійсно, природа створила наш організм здатним до народження дітей. Але погодьтеся – «народжувати дітей» і «присвятити їм усе своє життя» – це, м’яко кажучи, не одне й те саме…

 

Саме тому жінки, яким доводиться довгий час сидіти вдома з дітьми, дуже часто відчувають себе нещасними. І не тому, що вони не люблять дітей, а тому що їх покликання не лише народжувати дітей, а й, наприклад, будувати будинки (до речі, якщо вам подобається сидіти вдома з дітьми, це теж може бути вашим покликанням, яке навіть може приносити дохід, якщо, наприклад, створити домашній дитячий садочок).

Я глибоко переконана, що по-справжньому щасливими почувають себе тільки ті люди, які займаються улюбленою справою. Не тією, що відповідає очікуванням оточуючих, приносить більший дохід або є більш престижною, а тією, що приносить задоволення. Головна проблема – зрозуміти, що саме приносить задоволення, а ще важливіше усвідомити, що без цього ніколи не станеш по-справжньому щасливим.

На жаль, неможливо отримати апельсиновий сік з яблук. І якщо ваше призначення бути яблуком, то з вас ніколи не вийде апельсин. Звичайно, можна додати ароматизатор, одягнути апельсинову шкірку, і пофарбуватися в помаранчевий колір, але ви все одно залишитеся яблуком. Чи будете ви відчувати себе щасливим? Навряд чи … Так може варто все-таки прийняти те, що ви яблуко і витягти з цього максимум користі та задоволення?

Сьогодні я хочу дати вам кілька рекомендацій про те:

Як знайти своє призначення

  1. Запитайте у себе, а потім запишіть на папері відповідь на питання: «Чим би я займалася, якби у мене був мільйон доларів?». Дуже часто ми вважаємо, що не можемо собі дозволити займатися улюбленою справою тому, що це не принесе хорошого доходу. І це переконання поступово змушує нас забути про те, чого нам хочеться, і робити тільки те, що треба. Забудьте про дохід і просто уявіть собі, що б ви робили, якби не були обмежені в засобах?
    Впевнена, що багато хто з вас зараз скажуть: «Поїхала б на острови й нічого б не робила». Але насправді людина – дуже діяльна істота. Тому «нічого не робити» тривалий час неможливо. Навіть якщо, на вашу думку, ви нічого не робите, ви все одно чимось займаєтеся – дивитесь фільми, сидите в соцмережах, розмовляєте з подругами, читаєте книжки т.ін. Тому ще раз подумайте і чесно відповідайте на питання.
  2. Згадайте і запишіть те, чим вам подобалося займатися в дитинстві, до того як мама вирішила, що вам потрібно стати юристом. Діти не знають, що таке «неможливо», тому не обмежують себе і займаються тим, що їм до душі: співають, танцюють, малюють, грають конструкторами, водять «машини», шиють лялькам одяг і грають в домашніх театрах. А потім виростають і починають оточувати себе стереотипами типу «це не престижно», «це не приносить дохід», «у мене немає таланту», «у мене немає можливості займатися цим» т.ін. І вибирають те, що простіше. Якщо ви не пам’ятаєте, чим любили займатися в дитинстві – запитаєте рідних.
  3. Згадайте і запишіть те, що вам дійсно подобається робити і що вам точно приносить задоволення – на попередніх місцях роботи, під час навчання, під час будь-якої іншої діяльності, якою ви займалися.
  4. Подумайте над тим, що вам весь час хочеться виправити. В якій сфері ви постійно помічаєте недосконалості? Наприклад, я постійно знаходжу недоліки в системах навчання або в методах навчання інших людей, і мені весь час хочеться зробити краще.
  5. Перерахуйте те, чим ви не можете не займатися. Наприклад, ви щодня переглядаєте новинки в області декоративної косметики, або постійно фотографуєте на телефон міські краєвиди, або регулярно роздаєте поради про те, як спілкуватися з чоловіками т.ін.

А тепер подивіться на те, що ви записали по кожному пункту і знайдіть в списках ті заняття, які зустрічаються найчастіше. Це і є те, що може стати вашим покликанням. Подумайте над тим, як реалізувати його, і починайте діяти. Пам’ятайте, що ви ніколи не переконаєтеся в правильності вибору, якщо не спробуєте.

І, наостанок, про головне: не забудьте подумати про сенс вашої діяльності. Як не дивно, але найбільше задоволення приносить діяльність, яка не тільки подобається вам, але й приносить користь іншим людям. Тобто якою б егоїстичною не була людина, справжнє щастя ми відчуваємо, коли доставляємо щастя іншим. Це і є призначення кожної людини.

Спробуйте, і ваше життя придбає істинний сенс, а ви відчуєте себе по-справжньому щасливими!

Коментарі покищо відсутні

Коментарі сайту
Коментарі facebook

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *